8/7/2020
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
وزارت اطلاعات نهایت تلاش را در سکوت کامل برای حفظ امنیت مردم به کار می‌گیرد
محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم نوشت:

وزارت اطلاعات نهایت تلاش را در سکوت کامل برای حفظ امنیت مردم به کار می‌گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم نوشت: امروز واقعیت آن است که وزارت اطلاعات و نیروهایش چه در حوزه برون‌مرزی و چه در حوزه داخلی از برترین نیروها و بالاترین امکانات برخوردار بوده و نهایت تلاش خود را در سکوت کامل برای حفظ امنیت مردم به کار می‌گیرند

اعتمادآنلاین| محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم نوشت: روز گذشته خبر بازداشت جمشید شارمهد توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی منتشر شد اما شاید نام او و گروهی که در آن مشغول اقدامات تروریستی بود، برای نسل جدید چندان آشنا نباشد. گروهک تروریستی تندر حالا چندین سال است که مشغول انجام اقدامات خود علیه جمهوری اسلامی است ولی در این مسیر، بیشترین آسیب و ضرر را به مردم عزیز ایران رسانده؛ چنان‌که حدود 12 سال پیش با منفجر کردن حسینیه‌ای در شیراز که مردم عادی در آن مشغول عزاداری بودند، موجبات کشته و زخمی شدن بیش از 200 نفر را فراهم آورد و بدون آنکه ابایی داشته باشد، مسوولیت این اقدام را برعهده گرفت. این اما پایان اقدامات جنایتکارانه این گروه نبود. گروه تندر عملا تلاش می‌کرد در اقدامات خود بیشترین آسیب ممکن را به مردم برساند؛ چنان‌که آنان برنامه انفجار سد سیوند در شهرستان پاسارگاد در شمال استان فارس را تهیه کرده بودند و اگر نبود اشراف اطلاعاتی و اقدامات به موقع نیروهای وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان، خدا می‌داند چه تعداد انسان بی‌گناه در روستاهای اطراف جان و مال‌شان را از دست می‌دادند. این گروه در دورانی برنامه انفجار در مراکز عمومی و زیارتگاهی را ترتیب می‌داد و اقدامات داعشی‌وار را از خود به نمایش می‌گذاشت که گروه تروریستی داعش وجود خارجی نداشت ولی متاسفانه تریبون‌های تبلیغاتی کشورهای غربی به ‌جای محکومیت اقدامات این افراد، به تبلیغ آنان پرداختند و در نتیجه شرایط چنان شده که عده‌ای از جوانان داخل کشور، بدون آنکه از این گروه و سابقه اقدامات ترویستی‌اش اطلاع داشته باشند، جذب آنان شدند و بعضا نیز اقداماتی را ترتیب دادند.


در این میان شاید خبر مهم‌تر از بازداشت سرکرده گروه تروریستی «تندر»، اشراف اطلاعاتی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی باشد. امروز واقعیت آن است که وزارت اطلاعات و نیروهایش چه در حوزه برون‌مرزی و چه در حوزه داخلی از برترین نیروها و بالاترین امکانات برخوردار بوده و نهایت تلاش خود را در سکوت کامل برای حفظ امنیت مردم به کار می‌گیرند چنان‌که امروز شاهد هستیم که در نتیجه اقدامات وزارت اطلاعات، آنان که تا دیروز به ایجاد وحشت میان مردم ایران مشغول بودند، خود اسیر وحشت شده و هر چقدر که تلاش می‌کنند به روی خود نیاورند، بیشتر حال و روزشان عیان می‌شود.


نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در طول 40 سال گذشته با توجه به هم‌مرزی ایران با 15 کشور مختلف در شرایطی نهایت تلاش خود را برای ایجاد امنیت حداکثری درون مرزهای کشورمان به کار بسته‌اند که بسیاری از گروه‌ها و گروهک‌ها با پشتیبانی مالی کشورهایی نظیر عربستان سعودی و امارات متحده عربی به‌ طور شبانه‌روزی مشغول انجام اقدامات خصمانه علیه ایران هستند. این اقدامات خصمانه کنار تلاش‌های نیروهای امنیتی ایران سبب شده تا امروز وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بدون زیاده‌گویی جزو بهترین و برترین دستگاه‌های اطلاعاتی جهان باشد، به گونه‌ای که بسیاری از کشورهای جهان خواستار استفاده از تجربیات ما در زمینه‌های مقابله با تروریسم و تهدیدهای خارجی شده‌اند.


همه این موارد کنار هم خبر از اشراف اطلاعاتی بالای جمهوری اسلامی و برخورداری از توانایی بازداشت بسیاری از افرادی می‌دهد که در گوشه و کنار مشغول اقداماتی علیه منافع عمومی مردم هستند ولی به عقیده من آنچه در این میان قابل ‌تقدیر است، اولویت‌بندی صورت گرفته در وزارت اطلاعات است؛ بدین معنا که امروز بازداشت نیروهایی که با اقدامات خشن درصدد مقابله با مردم ایران هستند، در اولویت کاری قرار گرفته و یکی پس از دیگری شاهد بازداشت سرکرده‌های این گروهک‌ها هستیم از این‌ رو من و تمامی مردم ایران باید قدردان زحمات کسانی باشیم که در اوج فشارها و بحران‌های اقتصادی و سیاسی و بیماری کرونا، تمام توان‌شان را برای حفظ امنیت مردم به کار بسته‌اند.


سخن پایانی اما نه خطاب به مردم ایران و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی، بلکه کسانی است که به‌زعم خود در تلاش برای مقابله با جمهوری اسلامی هستند. آنان حداقل در این مسیر شرافت را حفظ کرده و به مقابله با مردم با پول کشورهای معاند نپردازند؛ چرا که تجربه نشان داده آنان که به ‌جای کنار مردم بودن، مقابل‌شان بایستند، دیر یا زود به سرنوشت «شارمهد»ها دچار خواهند شد. چرا که اقدامات خشن و تروریستی هرگز نمی‌تواند بر خواست عمومی یک ملت پیروز شود.

 

منبع: روزنامه اعتماد 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها