کار جریان تحریف، ندیدن ظرفیت‌های کشور و عقب‌نشینی مقابل آمریکاست | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
کار جریان تحریف، ندیدن ظرفیت‌های کشور و عقب‌نشینی مقابل آمریکاست
سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز:

کار جریان تحریف، ندیدن ظرفیت‌های کشور و عقب‌نشینی مقابل آمریکاست

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: کار جریان تحریف، این است که دائماً شعار مذاکره سر بدهد و پیشنهاد عقب‌نشینی و کوتاه آمدن در مقابل آمریکا را مطرح کند و درعین‌حال چشم خود را بر تمامی توانمندی‌های داخلی ببندد.

اعتمادآنلاین| عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: کار جریان تحریف، این است که دائما شعار مذاکره سر بدهد و پیشنهاد کوتاه آمدن در مقابل آمریکا را مطرح کند و در عین حال چشم خود را بر تمامی توانمندی‌های داخلی ببندد.


حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در روز عید قربان پیرامون جریان‌های تحریف و تحریم اظهار داشت: واقعیت این است که ما در طول این 42 سال بعد از پیروزی انقلاب یعنی از سال 57 تا 99 در داخل و خارج، هم دوست داشتیم و هم دشمن، هم دانا و عالم داشتیم و هم جاهل، هم مقدس عالم داشتیم و هم مقدس خشک و نادان.

 

وی افزود: در طول این 42 سال جنگ تحمیلی، تحریم و تهدید رخ داد و حالا هم کرونا به وجود آمد. آنهایی که می‌دانند و متدین هستند مسائل را یک جور می‌بینند و تحلیل می‌کنند و آنهایی که نادان و ناآگاه هستند ولو متدین هم باشند، مسائل را به گونه دیگری می‌بینند.

 

عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: یکی از مسائل، این است که ما در این شرایط تحریم و کرونا، ظرفیت‌های کشور را نادیده بگیریم و بگوییم راه‌حل این است که با آمریکا کنار بیاییم و مذاکره کنیم با اینکه حالا آمریکا و اروپا را شناختیم که فقط اهل حرف هستند نه اهل عمل، اهل انصاف نیستند و اصلاً تحریم را خودشان به وجود آوردند.

 

وی ادامه داد: کار جریان تحریف، این است که دائماً شعار مذاکره سر بدهد و پیشنهاد عقب‌نشینی و کوتاه آمدن در مقابل آمریکا را مطرح کند و در عین حال چشم خود را بر تمامی توانمندی‌های داخلی ببندد.

 

اکرمی عنوان کرد: برای مثال می‌گوئیم بمب اتم نداریم و طرفدار ساخت آن نیستیم و با آنهایی که بمب اتم می‌سازند هم مخالف هستیم، حتی رهبر معظم انقلاب هم بر حرمت آن فتوا دادند اما درعین‌حال به ما می‌گویند امضای مخالفت و طرفدار نبودن بدهید و شروع به بهانه‌گیری می‌کنند.

 

وی ادامه داد: ما در کشور خود بروکراسی داریم و اگر بخواهیم جنسی را وارد کنیم با کمترین امضا می‌توانیم وارد کنیم اما اگر بخواهیم در داخل تولید کنیم باید از این دستگاه به آن دستگاه امضا بگیریم. پس اگر همه مشکلات را اینگونه نادیده بگیریم و اشکال را در خود نبینیم نوعی تحریف است. دشمن، دشمن است و از آن هیچ انتظاری نیست اما اگر دوست هم اینها را بگوید قابل توجیه نیست.

 

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: هر هفته در کشور افتتاح صورت می‌گیرد و کشور دارد کار خود را انجام می‌دهد اما عده‌ای این خدمات و زحمات را نادیده می‌گیرند و فقط روی کمبودها و اشکالات انگشت می‌گذارند. این واقعاً تحریف است. اگر کسی منصف است باید هم نقاط قوت را ببیند و هم نقاط ضعف و برای نقاط ضعف به دنبال راه حل باشد.

 

اکرمی تاکید کرد: نادیده گرفتن حقایق و ناجور جلوه دادن همه چیز نوعی تحریف است و ممکن است عده‌ای در داخل کشور چنین برداشتی داشته باشند، خارج هم تکلیف روشن است.

 

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد باید سه کار را برای شکست تحریف انجام دهیم، خاطرنشان کرد: اول اینکه هر تشکیلاتی یک اتاق فکر درون خود دایر کند و به مردم بگویند برای حل مشکلات کشور چه باید کرد و اگر کسی فکر، طرح یا پیشنهادی دارد در روز و ساعت معین حرف خود را بگوید و ما طرح و فکرش را برای اجرا و برطرف کردن مشکل بشنویم.

 

عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان بیان کرد: همچنین باید جلوی قاچاق را بگیریم. میلیاردها دلار قاچاق وارد می‌شود در حالی که می‌توانیم همان‌ها را در داخل تولید کنیم و افراد بیکار را به کار بگیریم. نقدینگی موجود در دست مردم نیز باید در شهرک‌های صنعتی و… به کار گرفته شود و در این زمینه باید به صورت عملی و تبلیغی اقدام کرد. همه باید مراقب هم باشیم تا بتوانیم در مقابل تحریم و موانع تولید بایستیم و مشکلات را کاهش دهیم.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها