افتتاح جشنواره نیویورک توسط استیو مک‌کوئین | اعتمادآنلاین
9/25/2020
جمعه، ۰۴ مهر ۱۳۹۹
افتتاح جشنواره نیویورک توسط استیو مک‌کوئین

افتتاح جشنواره نیویورک توسط استیو مک‌کوئین

پنجاه و هشتمین جشنواره فیلم نیویورک با فیلم «لاورز راک» ساخته «استیو مک کوئین» کارگردان انگلیسی برنده اسکار آغاز به کار خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| مک کوئین کارگردان فیلم هایی چون «12 سال بردگی» و «شرمساری» در حالی با فیلم جدیدش «لاورز راک» آغازگر جشنواره معتبر نیویورک خواهد بود که پیش تر آثار چهره های مطرحی چون «مارتین اسکورسیری»، «کلینت ایستوود» و «دیوید فینچر» در افتتاحیه این رویداد سینمایی به نمایش درآمده اند. 

 

فیلم «لاورز راک» با بازی «عمره –جی سنت اوبین» در کنار «مایکل وارد» روایتگر داستان یک عشق جوان است و به موضوع تبعیض و نژادپرستی علیه سیاه پوستان می پردازد.

 

این فیلم یک قسمت از مجموعه فیلم «تبر کوچک» به کارگردانی «مک کوئین» است و دیگر قسمت های این مجموعه شامل فیلم های «منگراو»، «آلکس ویتل»، «آموزش» و «سرخ، سفید و آبی» می شود. این پنج فیلم درباره جامعه رنگین‌پوستان هند غربی یا کاراییبی در لندن از اواخر دهه 1960 تا نیمه 1980 میلادی است. 

دو فیلم «منگراو» و «سرخ، سفید و آبی» نیز قرار است در جشنواره فیلم نیویورک امسال به روی پرده بروند. 

 

«استیو مک کوئین» درباره انتخاب فیلمش به عنوان اثر افتتاحیه جشنواره نیویورک گفت: «به اشتراک گذاشتن این فیلم با شما در مقطع کنونی و به عنوان یک فرد سیاه پوست معنای ویژه ای برای من دارد. از سخاوت جشنواره فیلم نیویورک قدردانی می کنم و امیدوارم همه یک جشنواره ایمن و سلامت داشته باشیم». 

 

«استیو مک‌کویئن» تاکنون جوایز سینمایی متعددی از جمله جایزه بفتا برای کارگردان نوظهور و جایزه فیپرشی جشنواره ونیز با فیلم «شرمساری» (2011)، دوربین طلای جشنواره کن، هوگوی طلایی جشنواره فیلم شیکاگو و همچنین جایزه گوچی جشنواره ونیز با فیلم «گرسنگی» (2008) را در کارنامه سینمایی دارد. فیلم «دوازده سال بردگی» ساخته او در سال 2013 موفق به کسب دو جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بازیگری زن شد.

 

پنجاه و هشتمین جشنواره فیلم نیویورک از تاریخ 25 سپتامبر تا 11 اکتبر (4 تا 20 مهر ماه) برگزار می شود. 

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها