1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
کانادا تدابیر امنیتی رئیس سابق اطلاعات سعودی را از بیم ترور افزایش داد

کانادا تدابیر امنیتی رئیس سابق اطلاعات سعودی را از بیم ترور افزایش داد

یک رسانه کانادایی نوشت که تدابیر امنیتی برای حفظ جان «علی سعد الجابری» رئیس سابق اطلاعات سعودی از بیم ترور وی توسط دولت ریاض، چند برابر شده است.

اعتمادآنلاین| روزنامه «گلوب اند میل» کانادا در گزارشی نوشت که سازمان امنیت این کشور از تلاش جدیدی برای ترور «سعد الجابری» خبر داده و از این رو تدابیر امنیتی شدیدتری در محل اقامت وی اتخاذ شده است.

 

به نوشته این روزنامه به نقل از یک مقام مطلع، مکان سکونت «سعد الجابری» از بیم ترور مشخص نیست و در اطراف خانه وی مأموران سلطنتی کانادا به همراه محافظان ویژه تا با تجهیزات کامل در حال نگهبانی هستند.

 

این مقام کانادایی در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص تلاش جدید دولت سعودی برای ترور «سعد الجابری» ارائه نکرد.

 

«سعد الجابری» که  معاون «محمد بن نایف» پیش از کودتای بن سلمان در ژوئن 2017 بود و ریاست سازمان اطلاعات سعودی را بر عهده داشت، گفته می‌شود اسنادی در دست دارد که «محمد بن سلمان» به دنبال آن‌هاست.

 

الجابری روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور در یک دادگاه آمریکایی در شهر واشنگتن از «محمد بن سلمان» به دلیل تلاش برای ترور او شکایت کرد.

 

در دادخواست الجابری آمده است که ولی‌عهد سعودی در سال 2018، تیم تروری را برای کشتن وی و قطعه قطعه کردنش به کانادا اعزام کرده است. به همان روشی که «جمال خاشقچی» در دوم اکتبر 2018 در کنسولگری عربستان در استانبول ترور شد. 

 

تیم ترور ولی عهد سعودی موظف بود سعد الجبری را حین اقامتش در شهر بستن آمریکا در سال 2017 ترور کند. با این حال تیم موفق به ترور نمی‌شود و این بار تصمیم می‌گیرد او را در کانادا ترور کند که برای این منظور، اقدام به اخذ روادید گردشگری برای سفر به این کشور کرده بود.

 

منبع: فارس

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها