12/5/2020
شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹
کرونا 12 هزار میلیارد تومان به گردشگری خسارت زد
مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی:

کرونا 12 هزار میلیارد تومان به گردشگری خسارت زد

وزیر میراث‌فرهنگی در جریان بازدید از مجتمع گردشگری سرخه در استان سمنان گفت: کرونا به بخش‌های مختلف اقتصادی خسارت زد و یکی از بخش‌ها گردشگری است، البته شیوع کرونا به بخش حمل‌ونقل و کسب‌وکارهای کوچک نیز به اندازه گردشگری خسارت وارد کرد.

اعتمادآنلاین| وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شیوع بیماری کرونا 12 هزار میلیارد تومان به بخش گردشگری کشور تا مرداد ماه خسارت زد.

 

علی اصغر مونسان در جریان بازدید از مجتمع گردشگری سرخه در استان سمنان ابراز داشت: کرونا به بخش‌های مختلف اقتصادی خسارت زد و یکی از بخش‌ها گردشگری است، البته شیوع کرونا به بخش حمل و نقل و کسب و کارهای کوچک نیز به اندازه گردشگری خسارت وارد کرد.


وی ادامه داد: اگر همچنان توصیه به نرفتن سفر به دلیل شیوع کرونا ادامه یابد خسارت گردشگری بیشتر خواهد شد.


مونسان اظهار داشت: هشت میلیون نفر گردشگر خارجی سال گذشته به کشور سفر کردند و ایران دومین کشوری است که گردشگری با سرعت در آن رو به توسعه است.


وی اظهار داشت: گردشگری یکی از ظرفیت‌های اقتصادی کشور است و در زمان حاضر 2‌ هزار و 400 طرح با اعتبار 137 هزار میلیارد تومان در این حوزه در حال اجرا است.


وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: گردشگری اقتصاد نوظهور مردم پایه است که به اشتغالزایی کمک می‌کند.
وی اضافه کرد: 50 هزار میلیارد تومان دولت برای جبران خسارت ناشی از کرونا درنظر گرفت و تاکنون گردشگری توانست تنها 110 میلیارد تومان از این محل دریافت داشته باشد که امید است با تلاش شخص رییس جمهوری پرداخت تسهیلات جبران خسارت ناشی از کرونا سرعت یابد.


مونسان یادآور شد: تلاش می‌شود با استمهال وام در بخش گردشگری و استمهال مالیات فشار بر بخش گردشگری برداشته شده و این صنعت در کشور احیا شود.


وی خاطرنشان کرد: گردشگری مزیت زیادی دارد و یکی از مزیت‌های آن جبران خسارت با سرعت بالا است.

 

وی ادامه داد: در خرداد امسال با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، 20 میلیون نفر اقامت شب ثبت شد که درآمد حداقلی برای تاسیسات گردشی را به همراه داشت.


وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با مهار موج دوم کرونا و از سرگیری فعالیت‌ها در مرحله اول گردشگری داخلی و سپس گردشگری خارجی فعال می‌شود.


مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای بازدید از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان سمنان عصر دوشنبه وارد شهرستان سرخه شد و سپس در سمنان حضور یافت.وی عصر امروز دوشنبه و فردا سه‌شنبه برنامه‌هایی در شهرستان شاهرود دارد.


مجتمع گردشگری سرخه بزرگ‌ترین مجتمع گردشگری استان است و میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این مجموعه بیش از 40 میلیارد تومان است.


احداث این طرح به عنوان بزرگ‌ترین طرح گردشگری استان از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری در آذر 97 است.

 

منبع: ایرنا

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها