10/26/2020
دوشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۹
دریافت غرامت باید پس از دست‌یافتن به حقیقت مطرح شود
معاون وزیر امور خارجه اوکراین:

دریافت غرامت باید پس از دست‌یافتن به حقیقت مطرح شود

معاون وزیر امورخارجه اوکراین در گفت‌وگویی درباره هواپیمای اوکراینی که در دی ماه سال گذشته در ایران به اشتباه مورد هدف قرار گرفته و سقوط کرد، گفت که دریافت غرامت برای بستگان جان‌باختگان این حادثه غم‌انگیز، باید پس از دست یافتن به حقیقت این فاجعه مطرح شود.

اعتمادآنلاین| یون ینین، معاون وزیر امور خارجه اوکراین گفت که محاسبات پرداخت غرامت ایران برای سقوط هواپیمای اوکراینی باید پس از مشخص شدن حقیقت پیرامون این حادثه انجام شود.

 

معاون وزیر امورخارجه اوکراین در گفت‌وگویی درباره هواپیمای اوکراینی که در دی ماه سال گذشته در ایران به اشتباه مورد هدف قرار گرفته و سقوط کرد، با گفتن این که کی‌یف تاکنون نتوانسته است ایران را متقاعد به در پیش گرفتن "رویکردی سازنده" کند، گفت که دریافت غرامت برای بستگان جان‌باختگان این حادثه غم‌انگیز، باید پس از دست یافتن به حقیقت این فاجعه مطرح شود.


ینین ادامه داد: بستگان جان‌باختگان نیز همین انتظار را دارند. براساس جزئیات رخ دادهایی که به سقوط هواپیمای اوکراینی منجر شد، محاسبات غرامتی را که باید به بستگان قربانیان، شرکت هواپیمایی و کشور اوکراین پراخت شود انجام خواهیم داد.

 

معاون وزیر خارجه اوکراین در ادامه برای نخستین‌بار مطرح کرد: ما سه هدف را در تحلیل اطلاعات جعبه‌های سیاه دنبال می کردیم. می‌خواستیم ثابت کنیم که هواپیما نقص فنی نداشت، خلبان و گروه پرواز اشتباهی مرتکب نشدند و هواپیما در اثر حمله موشکی سقوط کرد. ما به هر سه هدف رسیدیم.


ینین در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است تعمدی در سقوط این هواپیما در کار باشد، گفت: در روند تحقیق، تمام احتمالات سنجیده می‌شوند. احتمال عمدی بودن این اقدام ایران نیز یکی از موار تحقیق است. اما به دلیل این که اطلاعات درباره تحقیقات کیفری ادامه دار محرمانه است، وزارت امور خارجه اوکراین از یافته‌های (این تحقیق) بی خبر است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها