4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
اعتراضات بلاروس| الکساندر لوکاشنکو دو ماه دیگر سوگند یاد خواهد کرد

اعتراضات بلاروس| الکساندر لوکاشنکو دو ماه دیگر سوگند یاد خواهد کرد

کمیته مرکزی انتخابات بلاروس امروز، چهارشنبه بدون اشاره به تاریخ دقیقی اعلام کرد، الکساندر لوکاشنکو دو ماه دیگر سوگند یاد خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| به نقل از خبرگزاری آرتی، لیدیا یرموشینا، رئیس کمیته مرکزی انتخابات بلاروس امروز گفت: موعد دقیق را برنامه‌ریزان مشخص خواهند کرد اما مراسم تحلیف هرگز قبل از دو ماه آینده نخواهد بود.

 

کمیته مرکزی انتخابات بلاروس اخیرا پیروزی الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری کهنکار این کشور را برای ششمین دوره ریاست‌جمهوری اعلام کرد. این نتیجه منجر به اعتراضات گسترده شده‌ است.

 

همچنین الکساندر لوکاشنکو از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه خواسته از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان بخواهد در امور داخلی بلاروس مداخله نکند.

 

ناتالیا اسمونت، سخنگوی ریاست‌جمهوری بلاروس به کانال یک روسیه گفت: مینسک دوست دارد کشورهای غربی "کسانی را که به دنبال نابسامانی اوضاع در کشور هستند" را حمایت نکنند.

 

او افزود: از این رو لوکاشنکو از پوتین خواسته این پیام را به مرکل بدهد که آلمان و کشورهای غربی در امور داخلی بلاروس مداخله نکنند نظیر چیزی که اکنون رخ می‌دهد.

 

این سخنگو تصریح کرد: علت مخالفت لوکاشنکو تماس تلفنی با مرکل است که به تصور او اگر چنین تماس‌هایی انجام شوند احتمالا نتیجه منفی داشته باشند.

 

مرکل پیشتر امروز گفته بود، نمی‌تواند میانجی در مذاکرات حول بلاروس باشد زیرا در تلاش‌های اخیرش برای انجام تماس تلفنی با لوکاشنکو موفق نشده است.

 

صدراعظم آلمان اشاره کرد، مذاکرات ملی فراگیر در بلاروس که نمایندگان همه گروه‌ها حضور داشته باشند، ضروری است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها