1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
دست آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه بسته است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

دست آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه بسته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی: دست آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه بسته است و آنان نمی توانند این کار را انجام دهند.

اعتمادآنلاین| فداحسین مالکی در واکنش به تلاش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه اظهار داشت: بر اساس مواد 11 و 12 برجام، دست آمریکایی‌ها از نظر حقوقی برای فعال کردن مکانیسم ماشه بسته است و آنان نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

 

وی بیان کرد: در مقابل دست جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با آمریکایی‌ها پر است، مشروط به اینکه دستگاه دیپلماسی ما و همچنین قوه قضائیه از منظر حقوقی ورود جدی کنند و پاسخ متقابل به دشمنان بدهند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا در حال حاضر در شرایط نامناسبی از نظر موقعیت سیاسی قرار دارد و شکست آنان در شورای امنیت برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران مسئله‌ای کوچک نیست و آمریکا در شورای امنیت تار و مار شد.

 

مالکی گفت: آمریکایی‌ها گزینه‌های زیادی داشتند اما قطعاً نمی‌توانند از مکانیسم ماشه استفاده کنند بلکه مطرح شدن مباحثی در این باره صرفاً یک ژست سیاسی است و آنان پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به چنین بحث‌هایی دامن می‌زنند.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما اعتقاد داریم هر چقدر محکم‌تر رفتار کنیم، بیشتر جواب می‌دهد و تجربه نشان دهنده آن است که هر جایی که محکم، قاطع و مستدل بودیم، پیروز شدیم و باید به این راه ادامه دهیم.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کسانی که به دنبال نظارت بر تسلیحات نظامی ما هستند اظهار داشت: آمریکا و کشورهایی که چنین مباحثی را مطرح می‌کنند بهتر است اول از خودشان و رژیم صهیونیستی آغاز کنند.

 

وی بیان کرد: ایران قدرت منطقه است و آمریکا از این مسئله بسیار ناراحت است و به همین دلیل به دنبال ایجاد مشکل براری کشورمان است و ما نمی‌خواهیم آمریکا در منطقه بماند چرا که آنان حق حضور در منطقه را ندارند.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها