10/26/2020
دوشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۹
انقلاب اسلامی در امتداد مکتب عاشوراست
آیت‌الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران:

انقلاب اسلامی در امتداد مکتب عاشوراست

امام جمعه موقت تهران جریان توبه حضرت آدم(ع) به وسیله تمسک به خمسه طیبه به ویژه امام حسین(ع) را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه انقلاب اسلامی امتداد مکتب عاشورا است، گفت: ما باید با تمسک و توسل به مکتب حسینی در پی صلاح و سعادت خویش باشیم.

اعتمادآنلاین| امام جمعه موقت تهران گفت: انقلاب اسلامی ثمره و در امتداد مکتب عاشورا است.


آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در ویژه برنامه رادیویی «در ساحت حضور» با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و با اشاره به اینکه قیام امام حسین(ع) برای یکایک انبیای الهی به دستور خداوند و به وسیله جبرئیل بیان شده است، گفت: همه پیامبران برای مصائب اباعبدالله(ع) گریسته و به ساحت مقدس ایشان تبرک و تمسک جسته‌اند.

 

وی جریان توبه حضرت آدم(ع) به وسیله تمسک به خمسه طیبه به ویژه امام حسین(ع) را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه انقلاب اسلامی امتداد مکتب عاشورا است، اظهار کرد: ما باید با تمسک و توسل به مکتب حسینی در پی صلاح و سعادت خویش باشیم.

 

آیت‌الله صدیقی با اشاره به اینکه ما با تأسی به سیره اباعبدالله(ع) از شر آمریکا و کفر و استکبار جهانی که ویروس خطرناک و غده سرطانی عالم بشریت هستند، خاطرنشان کرد: بدون شک با توسل و تمسک به امام حسین(ع) خواهیم توانست بر ویروس منحوس کرونا غلبه پیدا کنیم.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه کرامت، شرافت و ابدیت بشریت با خون امام حسین(ع) بیمه شد، عنوان کرد: اباعبدالله(ع) مکتب، قانون، قاعده و تابلوی جلوه خداوند متعال است.

 

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) الگوی همه شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم، علمی و هسته‌ای هستند، بیان کرد: امام خمینی(ره) شعار «هیهات من الذله» را به شعور تبدیل کرد و همین سبب شد انقلاب اسلامی به ثمر بنشیند و حکومت طاغوتی و مزدور 2500 ساله استکبار جهانی از کشور رخت بربندد.

 

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ثمره قیام خونین عاشورا است، ابراز کرد: امام حسین(ع) با توجه به اینکه حکومت یزید مردم را از مسیر حق منحرف ساخته و آنها را به سوی باطل سوق می داد و فساد سیستمی جامعه اسلامی را فراگرفته بود، برای احیای سیره نبوی و امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند.

 

امام جمعه موقت تهران در پایان با اشاره به ضرورت توجه عزادارن حسینی به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت اصول بهداشتی، گفت: ایشان پیشگام علم‌گرایی بوده و همواره جامعه را به علم و تمدن دعوت می کنند؛ رهبر انقلاب در رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیمار کرونا نفر اول جهان هستند.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها