10/20/2020
سه شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹
ترکیه | دولت اردوغان در صدد تقویت بنیان خانواده است
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

ترکیه | دولت اردوغان در صدد تقویت بنیان خانواده است

حزب عدالت و توسعه به عنوان حزب حاکم در ترکیه اعلام کرد قصد دارد با هدف تقویت بنیان خانواده از دانشگاه‌های این کشور کمک بگیرد و از این طریق مشکلات مبتلا به جامعه ترکیه را در بعد جمعیت و خانواده حل کند.

اعتمادآنلاین| حزب عدالت و توسعه به عنوان حزب حاکم در ترکیه اعلام کرد قصد دارد با هدف تقویت بنیان خانواده از دانشگاه‌های این کشور کمک بگیرد و از این طریق مشکلات مبتلا به جامعه ترکیه را در بعد جمعیت و خانواده حل کند.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه «Türkiye» در گزارشی در این باره نوشت: به خواست حزب عدالت و توسعه، مراکز تحقیقات خانواده در دانشگاه‌ها تاسیس خواهد شد تا راه‌حلی برای مشکلات درون خانواده یافته و آگاهی حفظ بنیان خانواده و حل مشکلات مربوط به جوانان را بررسی کند.

 

به نوشته این روزنامه ترکیه‌ای، قرار است طرح‌های جدیدی برای تقویت بنیان خانواده در کشور و افزایش آگاهی فردی به شکل و روش‌های صحیح اجرا شود و در این رابطه کارشناسان و دانشجویان حقوق سهم عمده‌ای در تحقیقات مراکز پژوهشی خواهند داشت.

 

طبق گفته رسانه‌های ترکیه، حفظ بنیان خانواده یکی از مسائل مورد توجه حزب عدالت و توسعه است و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز همواره در سخنرانی‌های خود به خانواده‌ها توصیه می‌کند دست‌کم سه فرزند داشته باشند؛ با وجود این، متوسط اعضای یک خانواده در ترکیه از 3.69 در سال 2012 به 3.35 در سال 2019 تقلیل یافته است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها