10/17/2021
یکشنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰
وزیر آموزش و پرورش به مجلس احضار می‌شود

وزیر آموزش و پرورش به مجلس احضار می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان ‌اینکه کنش‌گری‌های دولت و آموزش و پرورش در مورد زمان آغاز سال تحصیلی جدید در شرایط پیک دوم شیوع کرونا مورد تایید نمایندگان مجلس نیست از تصمیم بر احضار وزیر آموزش و پرورش به مجلس خبر داد.

اعتمادآنلاین| احمد نادری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان ‌اینکه کنش‌گری‌های دولت و آموزش و پرورش در مورد زمان آغاز سال تحصیلی جدید در شرایط پیک دوم شیوع کرونا مورد تایید نمایندگان مجلس نیست از تصمیم بر احضار وزیر آموزش و پرورش به مجلس خبر داد.

 

احمد نادری با انتقاد از بازگشایی زودهنگام مدارس به صورت حضوری، گفت: بازگشایی زودتر از موعد مدارس خلاف رویه متداول بود، چرا که همیشه اول مهر آغاز سال تحصیلی جدید بوده است، بنابراین در زمانی که هنوز پیک دوم کرونا تمام نشده و آخرین آمار بیانگر فوت 130 نفر ناشی از ابتلا به این بیماری است، اصرار آموزش و پرورش و دولت بر بازگشایی مدارس از 15 شهریور ماه جای سوال دارد، آن هم در شرایطی که توضیح قانع‌کننده‌ای برای این تصمیم ارائه نداده‌اند.

 

موضع‌گیری‌های سردرگم‌کننده مسئولان آموزش‌وپرورش باعث نگرانی والدین و دانش‌آموزان شده است

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: موضع‌گیری‌های سردرگم‌کننده مسئولان آموزش و پرورش باعث ایجاد نگرانی بین والدین و دانش‌آموزان شده است، ضمن اینکه حضور دانش‌آموزان در مدارس منوط بر تماس والدین با مدرسه شده بود و حال سوال این است که مدرسه‌ای که دارای 600 دانش‌آموز باشد، چطور می‌تواند تنها با یک یا نهایت دو خط تلفن و نیروهای محدودی که دارد تا قبل از ساعت 8 صبح پاسخگوی این تعداد از افراد باشد؟

 

چرا ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد بازگشایی زودهنگام مدارس موضعی نداشته است؟

 

وی تصریح کرد: وظیفه دولت و اساس روش مدرن این است که در حوزه آموزش و پرورش تصمیمات صحیح و منطقی اتخاذ شده و با قاطعیت دنبال شود، بنابراین این نحوه تصمیم‌گیری برای بازگشایی مدارس نشان می‌دهد که احتمالا ما در وضعیت فقدان حضور دولت به سر می‌بریم.

 

نادری اظهار کرد: نکته مهمتر دیگر این است که چرا ستاد ملی مقابله با کرونا در این مورد موضعی نداشته و ندارد و از رییس‌جمهور تعجب می‌کنم که مجوز تشکیل کلاس‌های مدارس به صورت حضوری را صادر کرده است که اگر دستور وی بوده باشد، باید دلایل خود را در این زمینه ارائه دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: نحوه تامین تجهیزات لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا اعم از ماسک، ماده ضدعفونی‌کننده و... از دیگر موضوعات نگران‌کننده درخصوص بازگشایی زودتر از موعد مدارس است، از سوی دیگر مسئولان باید در مورد دلیل عدم ارائه برنامه‌های آموزشی پیرامون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی قبل از بازگشایی مدارس پاسخگو باشند.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: برخی مدارس از تعداد دو یا سه دستشویی برخوردار هستند، در این شرایط چطور می‌توانند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را کنترل کنند، بنابراین بازگشایی زودتر از موعد مدارس بدون تجهیز آنها به امکانات بهداشتی لازم به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بی‌تردید هیچ‌کدام از کنش‌گری‌های دولت و آموزش و پرورش در مورد زمان آغاز سال تحصیلی جدید مورد تایید نمایندگان مجلس نیست و ما نسبت به آن نقد جدی داریم، به همین دلیل قطعا وزیر آموزش و پرورش را به مجلس احضار می‌کنیم و اگر توضیحاتش قانع‌کننده نبود بدون هیچ تعارفی با وی برخورد خواهیم کرد.

 

منبع: خانه ملت

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها