1/17/2021
یکشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹
وعده رایگان شدن برق از سوی رئیس‌جمهور، حرکتی پوپولیستی است
عضو شورای شهر تهران:

وعده رایگان شدن برق از سوی رئیس‌جمهور، حرکتی پوپولیستی است

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از طرح دولت مبنی بر رایگان شدن برق 30 میلیون نفر در روستاها گفت: اینگونه حرکتها پوپولیستی است و از دولت انتظار داریم گرفتار اینگونه اقدامات نشود.

اعتمادآنلاین| مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران با انتقاد از برخی از اقدامات و حرکتهای پوپولیستی دولت تدبیر و امید اظهار کرد: به دولت توصیه می‌کنیم از این حرکتها که در سالهای اخیر مورد انتقاد بوده است دوری کند و گرفتار آن نشود.

 

وی تصریح کرد: اخیراً دولت اعلام کرده است بنا دارد برق 30 میلیون نفر را رایگان کند که این صحبت‌ها پوپولیستی است و جای نقد و انتقاد دارد.

 

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: مصرف انرژی در ایران 4 برابر دنیا و 7 برابر ژاپن است. مصرف ما بسیار بالاست و به لحاظ یارانه‌ای نیز مقام اول را در ارتباط با انرژی به خود اختصاص داده‌ایم.

 

وی گفت: اولاً اگر دولت بخواهد برق را برای تعداد قابل توجه مشترکین رایگان کند باید منابع آن تامین و اعلام شود همچنین دولت اگر بخواهد این کار را انجام دهد قاعدتا باید از منابع آموزش و بهداشت و... بکاهد چرا که طبیعتا انرژی خلق نمی‌شود و باید از جای دیگر منابع مورد نیاز تامین شود. اگر این اقدام انجام شود و برق مجانی شود این سیگنال به مردم داده می‌شود که بیشتر مصرف کنند.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها