5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
شخص محوری در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کیست؟ / نقش شورای ائتلاف اصولگرایان در انتخابات پیش‌رو چیست؟

شخص محوری در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کیست؟ / نقش شورای ائتلاف اصولگرایان در انتخابات پیش‌رو چیست؟

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فراتر از احزاب شکل گرفت و چترش نخبگان، گروه‌ها و ظرفیت‌های با نفوذ در داخل جامعه را هم پوشش می‌دهد. در واقع گستره نفوذش بیشتر شورای هماهنگی نیروهای انقلاب است.

اعتمادآنلاین|  اصولگرایان 8 ماه مانده به ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مکانیزم تشکیلاتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب را احیا کردند و مشغول ساماندهی اوضاع برای ورود قوی به رقابت 1400 هستند. از آنجا که متولیان تشکیلات تصمیم گرفتند تا دی ماه چراغ خاموش جلو بروند، به طبع درز اطلاعات به رسانه ها حالت قطره چکانی دارد، به همین دلیل گمانه زنی هایی در محافل خبری شکل گرفته است.

 

در زمان فعالیت اصولگرایان برای انتخابات مجلس بزرگترین نقدی که به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب وارد می شد، عدم جامع الطراف بودن آن بود. برخی خبرها از تغییراتی در این شورا با هدف رفع نقدهای یادشده حکایت می کند، به این مضمون که یک پدر معنوی بر پیگیری امور و مدیریت جلسات نظارت دارد تا بحث ها و موضوعات حاشیه ای به حداقل ممکن برسد. در این رابطه با حمیدرضا ترقی فعال سیاسی اصولگرا گفتگو کردیم.

 
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی چقدر جامع و کامل تر از شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی است؟

 

عمدتا احزاب سیاسی خواستگاه شورای هماهنگی بودند ولی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فراتر از احزاب شکل گرفت و چترش نخبگان، گروه ها و ظرفیت های با نفوذ در داخل جامعه را هم پوشش می دهد. در واقع گستره نفوذش بیشتر شورای هماهنگی نیروهای انقلاب است.

 

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای انتخابات مجلس تشکیل شد، آیا با همان ترکیب برای انتخابات ریاست جمهوری فعالیت می کند یا باید نام شورای ائتلاف دوم را بر آن نهاد؟

 

همان است اما احتمالا تغییرات جزیی در ترکیبش صورت می گیرد. البته اصلاحاتی را هم در سطح کشور و  مرکز شاهد خواهیم بود تا شورا تکمیل تر و معایبش برطرف شود.

 

زمانی که شورای ائتلاف شکل گرفت، آقای رئیسی جلسات را هدایت و مدیریت می کرد. آیا الان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پدر معنوی دارد؟

 

آن قبل از رفتنن شان به قوه قضائیه بود ولی بعد از رفتن ایشان به قوه قضائیه، شورا از حالت فردگرایی خارج شد و تصمیم جمعی گرفته می شود. فرد مسئول نیز نقش دبیری جلسات را دارد.

 

چرا؟

 

چون شخصیت های معنوی که در گذشته ما داشتیم دیگر نیستند یا آمادگی برای محوریت ندارند. لذا امروز جامعه روحانیت نیز در کنار سایر ظرفیت ها سعی می کند نقش خودش را ایفا کند. من تا الان نشنیدم کسی به عنوان شخص محوری در مجموعه ائتلاف مطرح باشد.

 

الان ارتباطی بین آقای رئیسی و این جلسات وجود دارد؟

 

خیر، نشنیدم. قطعا فعلا نقش آقای رئیسی در دستگاه قضایی است و آنقدر مشغله زیاد دارد که خیلی بعید به این مسائل برسد.

 

خبرهایی در رسانه ها است که آقای رئیسی هم می خواهد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود، آیا صحت دارد؟

 

تا الان ما هرچه شنیدیم عکس این بوده است. هیچ علامت مثبتی درباره این موضوع دریافت نکردیم که بخواهد ایشان نامزد شوند.

 

آیا همچنان آقای حدادعادل دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است؟

 

تا الان که همان بوده و هنوز تغییری صورت نگرفته است.

 

منبع: نامه‌نیوز

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها