10/28/2020
چهارشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۹۹
 115 هزار تن برگ سبز چای برداشت شده است
رئیس سازمان چای:

115 هزار تن برگ سبز چای برداشت شده است

رئیس سازمان چای گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت 115 هزار تن برگ سبز چای برداشت شده است.

اعتمادآنلاین| حبیب جهان ساز رئیس سازمان چای درباره آخرین وضعیت خرید برگ سبز چای اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت 115 هزار تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر 456 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

 

او از پرداخت 80 درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون 356.7 میلیارد تومان از بهای برگ سبز چای پرداخت شده است که با این وجود تا پایان مرداد با چایکاران تسویه حساب شده است.

 

به گفته جهان ساز، 51 تا 52 درصد برگ سبز چای خریداری شده درجه یک و 48 درصد درجه 2 است.

رئیس سازمان چای از رشد 10 درصدی تولید برگ سبز چای خبر داد و گفت: از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده 25 هزار و 872 تن چای خشک استحصال شده است که پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت حداقل 10 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کنیم.

 

او با بیان اینکه برداشت برگ سبز چای تا پایان مهر ادامه دارد، گفت: با توجه به استمرار بارندگی در هفته‌های آتی و بهبود عملکرد، پیش بینی می‌شود تولید برگ سبز چای به 130 هزار تن برسد.

 

جهان ساز با اشاره به اینکه قیمت چای داخلی تغییری نداشته است، بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو چای در کارخانه‌های عمده فروشی 40 تا 45 هزار تومان و برای مصرف کنندگان 60 هزار تومان است.

 

رئیس سازمان چای در پایان درباره آخرین وضعیت واردات چای تصریح کرد: بنابر آمار 4 ماهه حدود 18 هزار تن چای از سریلانکا و هند وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 37 تا 38 درصد کاهش یافته که عوامل متعددی نظیر افزایش تولید و مشکلات نقل و انتقال ارز در این‌موضوع تاثیر گذار بوده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها