10/26/2020
دوشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۹
حمله تند «کیت وینسلت» به 2 کارگردان نامدار سینما

حمله تند «کیت وینسلت» به 2 کارگردان نامدار سینما

کیت وینسلت با ابراز پشیمانی از همکاری با وودی آلن و رومن پولانسکی، نحوه مواجهه سینما با آنها را شرم آور توصیف کرد.

اعتمادآنلاین| وینسلت که پیش از این به تمجید از این دو کارگردان نامدار سینما پرداخته بود حالا نظرش به کلی تغییر کرده‌ و از همکاری با آنها اظهار پشیمانی میکند. 

 

این بازیگر 44 ساله انگلیسی در سال 2011 و در فیلم «کشتار» ساخته «پولانسکی» در کنار «کریستوف والتس» و «جودی فاستر» بازی کرد و در سال 2017 و در فیلم «واندر ویل» مقابل دوربین «وودی آلن» رفته است. 

 

او اخیرا در مصاحبه‌ای با مجله «ونیتی فر» با انتقاد از «پولانسکی» و «آلن» که سالهاست با اتهامات اخلاقی رو به رو هستند، عنوان کرده است: «چگونه این دو، سالهاست جایگاه بالایی را در صنعت سینما حفظ کرده اند. این شرم آور است. اما من مسئولیت همکاری با آنها را میپذیرم و نمیتوان گذشته را تغییر داد». 

 

صحبت های انتقادی اخیر «کیت وینسلت» در حالی منتشر شده است که او در سال 2017 و چند هفته پیش از آغاز جنبش #Metoo در گفتگویی با نیویورک تایمز گفته بود «وودی آلن» درست مثل «پولانسکی» کارگردان فوق‌العاده‌ای است و من تجربه حرفه ای فوق‌العاده ای با این دو سینماگر داشتم و حقیقت این است. 

 

«کیت وینسلت» بازیگر برنده اسکار که در سال 1997 با حضور در فیلم «تایتانیک» چهره شد، فیلمی که با فروش 2.186 میلیارد دلاری سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما (بدون احتساب تورم) است. این بازیگر هالیوودی تاکنون شش بار نامزد جایزه اسکار شده و یک بار هم در سال 2008 برای فیلم «کتابخوان» این جایزه را به دست آورده است.

 

«پولانسکی» سازنده فیلم‌هایی چون «پیانیست» و «محله چینی‌ها» 40 سال است به سبب اتهام تجاوز به دختری 13 ساله در سال 1977 از ترس محاکمه سنگین از آمریکا فرار کرده و در پاریس زندگی می‌کند؛ او سال پیش نیز توسط یک زن 44 ساله دیگر به تجاوزی مربوط به 22 سال پیش متهم شد.

 

«آلن» نیز سالهاست به سو استفاده از دخترخوانده اش «دیلان فارو» رو به روست و البته همواره این اتهامات را رد کرده است.

 

منبع: ایسنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها