1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
درحال حاضر تهدید شماره یک امنیت جهان کرونا است
گوترش:

درحال حاضر تهدید شماره یک امنیت جهان کرونا است

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل همه‌گیری ویروس کرونا را تهدید امنیتی شماره یک جهان نامید.

اعتمادآنلاین| گوترش دقایقی پیش در حساب توئیتری خود دراین باره نوشت: درحال حاضر تهدید شماره یک امنیتی جهان بیماری کووید-19 است.

 

دبیرکل سازمان ملل در ادامه نوشت: همچنان  رهبران جهان به تقلای خود در  تصمیم گیری  جمعی به منظور اختصاص منابع مورد نیاز برای درهم شکستن این بیماری ادامه می دهند؛  هنوز دیر نشده است، ما به اتحاد و همبستگی که تا پیش از این وجود نداشته است، نیازمندیم.

 

گوترش در بخش دیگری از توئیت خود افزود: تا پیش از شیوع بیماری کووید-19، ناامیدی رو به فزونی و اعتماد به مقامات رو به نزول بود، دولت ها باید هرچه بیشتر به خواسته مردم که تغییرات است گوش فرا دهند، در روز دموکراسی، اجازه دهید از این فرصت برای ساختن جهانی هرچه بیشتر برابر و  جهان شمول با احترام کامل به حقوق بشر بهره جوییم.

 

هم اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از 29 میلیون و 400 هزار نفر عبور کرده که از این تعداد بیش از 932هزار نفر جان باخته اند.

 

آمریکا نیز به علت سو مدیریت رئیس جمهوری آن کشور با بیش از شش میلیون و 749هزار مبتلا به کووید-19 که شمار جان باختگان به این ویروس به 199هزار نفر رسید، رتبه نخست مبتلایان به کرونا را  در میان سایر کشورها به خود اختصاص داده است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها