5/8/2021
شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
هیچ استانی ایمن نیست
حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت:

هیچ استانی ایمن نیست

معاون کل وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که کدام استان‌های کشور هم‌اکنون در وضعیت خطرناکی قرار دارند گفت: خیلی رک و شفاف می‌توان گفت که در حال حاضر هیچ استان کشور ایمن نبوده و رفتارهایمان باید در تمام استان‌ها، رفتارهای ایمن‌گونه باشد.

اعتمادآنلاین| معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اکنون بیشترین نگرانی ما از باب شیوع ویروس کرونا در تهران است که به دلیل پایتخت بودن و افزایش بالای ترددها از سایر استان‌های کشور، به عنوان چهارراه تبادل بیماری کرونا در کشور تبدیل شده است ضمن آنکه در روزهای اخیر شاهد افزایش مبتلایان به کووید 19 در استان‌های آذربایجان شرقی و قم نیز بوده ایم.

 

"ایرج حریرچی" درباره موج سوم ایپدمی کرونا گفت: پیش‌بینی می‌کردیم با توجه افزایش سفرهایی که در هفته اول شهریورماه در سطح کشور رخ داد و افزایش ترددهای اجتماعی را شاهد بودیم، از هفته سوم و چهارم شهریورماه تا دو هفته افزایش موارد بستری و تا 6 هفته افزایش موارد مرگ و میر را در کشور داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه در هفته اول شهریورماه حدود 12 هزار و 693 مورد مثبت بستری شده قطعی ابتلا به کرونا در کل کشور دارشتیم که این روند نزولی و در هفته دوم شهریور ادامه داشت و موارد قطعی به 6200 مورد رسید اظهار کرد: متاسفانه در هفته سوم شهریورماه تعداد موارد بستری به حدود 7700 نفر رسید که نسبت به هفته دوم شهریورماه افزایش روند مبتلایان را نشان می دهد ضمن آنکه در هفته سوم هم دوباره نرخ مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید 19 روندی افزایشی پیدا کرده است.

 

معاون کل وزیر بهداشت، شروع فصل سرما و افزایش ترددهای اجتماعی به واسطه بازگشایی مدارس را از نگرانی‌هایی روزهای آینده دانست و اظهار کرد: از مردم خواهش می کنیم همچنان از ترددهای غیرضروری خودداری کرده و شست‌وشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتناب از تردد و تجمع را همچنان در دستور کار داشته باشند تا در فصل پاییز مشکل جدی نداشته باشیم.

 

حریرچی در پاسخ به این سوال که آیا کشور با موج سوم شیوع کرونا روبه‌رو شده است، اظهار کرد: خارج از اسم گذاری، امیدواریم با توجه به تجربه‌های تلخ خردادماه (افزایش سفرها) و آمار بالای فوتی‌ها در مردادماه و همچنین نزدیکی به فصل سرما که مردم تمایل بیشتری برای در خانه ماندن دارند و در نتیجه احتمال انتقال ویروس بالا می رود، هوشمندانه عمل کرده و بتوانیم این وضعیت را به خوبی پشت سر بگذاریم.

 

وی گفت: هم‌اکنون بیشترین نگرانی ما از باب شیوع ویروس کرونا استان تهران است که به دلیل پایتخت بودن و افزایش بالای ترددها از سایر استان‌های کشور، به عنوان چهارراه تبادل بیماری کرونا در کشور تبدیل شده است ضمن آنکه در روزهای اخیر شاهد افزایش مبتلایان به کووید 19 در استان‌های آذربایجان شرقی و قم نیز بوده ایم.

 

معاون کل وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که کدام استان‌های کشور هم اکنون در وضعیت خطرناکی قرار دارند گفت: خیلی رک و شفاف می توان گفت که در حال حاضر هیچ استان کشور ایمن نبوده و رفتارهایمان باید در تمام استان‌ها، رفتارهای ایمن گونه باشد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها