11/30/2020
دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹
دیدار میشل عون و ادیب به پنجشنبه موکول شد

دیدار میشل عون و ادیب به پنجشنبه موکول شد

منابع خبری از موکول شدن دیدار امروز (چهارشنبه) نخست‌وزیر مکلف لبنان با رئیس جمهوری این کشور به فردا خبر دادند.

اعتمادآنلاین| شبکه الجدید لبنان به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که مصطفی ادیب، نخست‌وزیر مکلف لبنان که قرار بود امروز با میشل عون، رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت‌وگو کند، برای دادن فرصت گفت‌وگوی بیشتر به احزاب درباره تشکیل دولت، دیدارش با عون را به فردا موکول کرد.

 

این درحالی است که سالم زهران، روزنامه نگار لبنانی با انتشار پیامی در توییتر نوشت: مصطفی ادیب، نخست‌وزیر مکلف لبنان سه شنبه نامه استعفایش از تشکیل دولت جدید این کشور را نوشته است و جزئیات آن امروز (چهارشنبه) یا پنجشنبه مشخص می‌شود.

 

پایگاه خبری العهد صبح امروز اعلام کرد که گفت‌وگوهای میشل عون با رؤسای فراکسیون‌های پارلمان این کشور درباره روند تشکیل دولت پایان یافته است و وی از مواضع و نظر آنها درباره دولت جدید لبنان مطلع شده است.

 

طبق این گزارش، ساعات آینده برای شفاف سازی امور و آشکار کردن چشم انداز توافق برای تشکیل دولت یا ناتوانی مصطفی ادیب در تشکیل دولت تعیین کننده خواهد بود.

 

در همین راستا، منابع آگاه گفتند که به دنبال پایان یافتن گفت‌وگوهای میشل عون با رؤسای فراکسیون‌های پارلمانی و احزاب درباره تشکیل دولت، وی از مصطفی ادیب خواسته است که امروز به دیدار او در کاخ بعبدا برود تا او را از نتیجه گفت‌وگوهای خود با رؤسای فراکسیون‌ها مطلع کند و ادیب نیز بتواند موضع مناسبی را در این زمینه اتخاذ کند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها