مکانیسم ماشه فعال شود ایران همه تعهدات خود را تعلیق می‌کند | اعتمادآنلاین
9/27/2020
یکشنبه، ۰۶ مهر ۱۳۹۹
مکانیسم ماشه فعال شود ایران همه تعهدات خود را تعلیق می‌کند
میبدی، نماینده مجلس:

مکانیسم ماشه فعال شود ایران همه تعهدات خود را تعلیق می‌کند

یک نماینده مجلس خطاب به غربی‌ها به ویژه آمریکا گفت: به دشمن اخطار می‌دهیم که اگر بخواهد این سیستم را فعال کند حتماً مجلس انقلابی دولت ایران را موظف خواهد کرد که همه تعهدات خود در برجام ازجمله پروتکل الحاقی را به حالت تعلیق درآورد.

اعتمادآنلاین| یک نماینده مجلس خطاب به غربی‌ها به ویژه آمریکا هشدار داد که اگر مکانیسم ماشه فعال شود مجلس، دولت ایران را موظف می‌کند که همه تعهدات خود در برجام ازجمله پروتکل الحاقی را به حالت تعلیق درآورد.

 

سید جلیل میرمحمدی میبدی، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس امروز (چهارشنبه 26 شهریور ماه) در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: مذاکره‌کنندگان ما در برجام غفلت کردند و مکانیسم ماشه را به دشمن دادند.

 

وی افزود: به دشمن اخطار می‌دهیم که اگر بخواهد این سیستم را فعال کند حتماً مجلس انقلابی دولت ایران را موظف خواهد کرد که همه تعهدات خود در برجام از جمله پروتکل الحاقی را به حالت تعلیق در آورد.

 

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس همچنین از نمایندگان مجلس خواست که در این زمینه در تهیه طرح سه فوریتی در مقابله با مکانیسم ماشه اهتمام جدی‌تری صورت داده و دشمن را در این غفلت دولت به طمع بیندازد.

 

میرمحمدی میبدی افزایش نرخ ارز و سکه و وضعیت بازار سرمایه و گرانی‌ها انتقاد و خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور گفت: آقای رئیس‌جمهور چی می کنی در دفترتان نشسته اید و فکر می کنید مملکت گل و بلبل است؟

 

وی خاطر نشان کرد: هر روز مردم گریبان نمایندگان را می گیرند و در مورد گرانی‌ها سوال می کنند چون سفره مردم هر روز کوچکتر می شود.

 

نماینده مردم تفت و میبد در بخش دیگری از سخنان خود از وضعیت کم آبی استان یزد انتقاد و با تاکید بر اینکه یزد تشنه‌ترین قطعه کشور است، گفت: امیدواریم به زودی شاید جدی‌تر شدن طرح خط انتقال آب به استان یزد باشیم چراکه در برخی شهرستان‌ها و روستاهای این استان با تانکر آب آشامیدنی میان مردم توزیع می شود.

 

میرمحمدی میبدی از بی برنامگی در این استان انتقاد و تاکید کرد: استان یزد وقفیات زیادی دارد اما هیچ برنامه‌ریزی از سوی مسئولان در این زمینه صورت نمی‌گیرد به‌گونه‌ای که 30 سال است که در یک شهرستان 800 الی 900 میلیارد تومان وقف بی‌برنامه رها شده و تبدیل به آشغالدونی شده است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها