فرانسوی‌ها باید بدانند که حزب‌الله یک سازمان تروریستی است | اعتمادآنلاین
9/27/2020
یکشنبه، ۰۶ مهر ۱۳۹۹
فرانسوی‌ها باید بدانند که حزب‌الله یک سازمان تروریستی است
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

فرانسوی‌ها باید بدانند که حزب‌الله یک سازمان تروریستی است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره تلویحی به تضاد موضع پاریس و واشنگتن در ارتباط با لبنان حزب‌الله را گروه تروریستی خواند.

اعتمادآنلاین| مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در گفت‌‌و‌گو با شبکه آمریکایی الحره ضمن تروریست خواندن حزب‌الله لبنان، به صورت تلویحی تضاد موضع پاریس با واشنگتن در ارتباط با موضوع لبنان اشاره کرد.

 

طبق این گزارش، در حاشیه مراسم امضای توافق سازش میان تل‌آویو، ابوظبی و منامه در واشنگتن، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با مقاله مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور در روزنامه فرانسوی «فیگارو» درباره ارتباط با موضع فرانسه در قبال حزب‌الله و ایران گفت:‌ «مهم است که مردم فرانسه موضع آمریکا را در قبال لبنان و ایران را بدانند».

 

مورگان اورتاگوس در ادامه گفت: «فرانسوی‌ها باید بفهمند که حزب‌الله یک سازمان تروریستی است و ابدا نمی‌تواند اصلاحاتی را که مردم لبنان یک سال پیش در اعتراضات خواهان آن بودند، محقق کند».

 

در همین ارتباط، منابع لبنانی از تضاد موضع آمریکا و فرانسه در ارتباط با مصطفی ادیب مأمور تشکیل کابینه در این کشور خبر داده بودند. شامگاه روز گذشته برخی منابع به شبکه لبنانی «ال‌.‌بی.‌سی.‌آی» خبر دادند که: «گزینه عذرخواهی یکی از گزینه‌های جدی است و ادیب اصراری بر تشکیل کابینه و چالش کشیدن هیچ یک از طرف‌ها را ندارد و اینکه او نمی‌خواهد از اصول خود دست بکشد».

 

 اورتاگوس در ارتباط با آنچه در این گزارش اثرگذاری توافق ابراهیم (توافق صلح) بر ایران خوانده شده، ادعا کرد یکی از دلایلی که واشنگتن توافق سازش را برعهده گرفت، این است که آمریکا اصل اعطای ملیاردها دلار پول به ایران را رد می‌کند آن هم برای صلح در خاورمیانه.

 

اورتاگوس در ادامه گفت: «دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ توانست بر توافق صلح  میان دو کشور عربی و اسرائیل آن هم طی 29 نظارت کند در حالی که 26 سال بدون توافق سپری شده بود».

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها