5/7/2021
جمعه، ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
کمک نظامی 250 میلیون دلاری آمریکا به کردستان عراق

کمک نظامی 250 میلیون دلاری آمریکا به کردستان عراق

سفیر آمریکا در بغداد از کمک نظامی این کشور به منطقه کردستان عراق به میزان 250 میلیون دلار خبر داد.

اعتمادآنلاین| متیو تولر سفیر آمریکا در بغداد در کنفرانس خبری مشترک با شورش اسماعیل وزیر پیشمرگه کردستان عراق، گفت که واشنگتن تجهیزات نظامی به ارزش 250 میلیون دلار در اختیار نیروهای پیشمرگه قرار می‌دهد.

 

به نوشته وبگاه شبکه رووداو، به گفته این مقام آمریکایی یک تیم نظامی نیز قرار است نوع کار با این تجهیزات را به نیروهای پیشمرگه آموزش دهد.

 

سفیر آمریکا در ادامه مدعی شد که این کمک‌ها و پشتیبانی آمریکا از کردستان عراق، با هدف برقراری امنیت و صلح در منطقه است. او سپس از نقش نیروهای پیشمرگه در مبارزه با داعش تقدیر کرد.

 

در مقابل نیز شورش اسماعیل این کمک‌ها را نشانه توجه بالای آمریکا به نیروهای پیشمرگه دانست و از نقش آمریکا در مبارزه با تروریسم تشکر کرد و گفت که همکاری طرفین با هدف ایجاد امنیت در عراق و منطقه ادامه خواهد داشت.

 

 متیو تولر پیش از آن با مسرور بارزانی نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق دیدار کرده و بر آمادگی آمریکا برای سرمایه‌گذاری بیشتر در کردستان عراق تأکید کرده بود. در آن دیدار همچنین همکاری اربیل و واشنگتن در راستای پیشبرد گفت‌و‌گوهای اربیل و بغداد مورد بررسی قرار گرفته بود.

 

این مقام آمریکایی ظهر امروز نیز با نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان دیدار کرد. بارزانی در این دیدار از کمک‌های نظامی آمریکا به نیروهای پیشمرگه قدردانی کرد.

 

 سفر سفیر آمریکا به کردستان پس از آن صورت گرفت که مصطفی ‌الکاظمی نخست‌وزیر عراق نیز برای اولین بار از زمان نخست‌وزیری خویش روز پنجشنبه هفته گذشته به اربیل سفر کرد.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها