3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
فروش جنگنده اف-35 به امارات خطرناک است
بنی گانتس:

فروش جنگنده اف-35 به امارات خطرناک است

وزیر جنگ اسرائیل با اشاره به پیامدهای احتمالی فروش جنگنده‌های اف- 35 به امارات برای مساله برتری نظامی تل‌آویو در منطقه، این اقدام آمریکا را خطرناک دانست.

اعتمادآنلاین| بنی گانتس، وزیر جنگ اسرائیل امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با روزنامه تایمز اسرائیل درباره تصمیم آمریکا برای فروش جنگنده‌های اف- 35 به امارات، ضمن اشاره به پیامدهای بزرگی که احتمالا این تصمیم برای برتری نظامی تل‌آویو در منطقه دارد، این اقدام را خطرناک توصیف کرد.

 

گانتس گفت: امارات و بحرین به طور مشخص دو کشوری بودند که هرگز با ما نجنگیدند و همین طور از طریق میانجی‌ها نیز با ما وارد جنگ نشده‌اند.

 

وزیر جنگ اسرائیل با اشاره به مخالفت تل‌آویو با فروش اف- 35 به امارات تاکید کرد: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هنوز موافقت خود را با این فروش اعلام نکرده و این اقدام می‌تواند در مقابل چیزی که ارزش دارد، انجام شود.

 

او با اشاره به اینکه واشنگتن با وجود شکایات اسرائیل جنگنده‌های اف- 16 و جنگنده‌های پیشرفته هشدار زودهنگام را به عربستان فروخت، گفت: معتقدم این واشنگتن است که تصمیم می‌گیرد جنگنده‌ها را به چه کسی بفروشد نه اسرائیل و موردی را به یاد نمی‌آورم که آمریکا تصمیم گرفته باشد سلاحی را بفروشد و این کار را نکرده باشد.

 

گانتس در ادامه گفت که وزارت جنگ این رژیم قصد دارد درباره مساله فروش جنگنده‌های اف- 35 با وزارت دفاع آمریکا گفت‌وگو کند تا این نکته بررسی شود که آیا این قرارداد تاثیری بر برتری نظامی تل‌آویو در منطقه خواهد گذاشت یا نه.

 

وزیر جنگ اسرائیل در پایان نیز تاکید کرد: آمریکا از نظر قانونی ملزم به حفظ قدرت‌های برتر "دولت یهود" است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها