10/29/2020
پنج شنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۹
دور دنیا | سریع‌ترین ماشین حساب زنده جهان کیست؟
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

دور دنیا | سریع‌ترین ماشین حساب زنده جهان کیست؟

یک جوان هندی که بر اثر حادثه‌ای دچار ضربه مغزی شده بود بعد از خروج از کما به سریع‌ترین ماشین حساب بشری تبدیل شد. در حال حاضر نام «نیلاکانتا بانو براکیش» به عنوان سریع‌ترین ماشین حساب زنده جهان در کتاب رکوردهای «لیمکا» (کتاب ثبت رکوردها در هند) به ثبت رسیده است.

اعتمادآنلاین| یک جوان هندی که بر اثر حادثه‌ای دچار ضربه مغزی شده بود بعد از خروج از کما به سریع‌ترین ماشین حساب بشری تبدیل شد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، سی‌ان‌ان خبر داد، در حال حاضر نام «نیلاکانتا بانو براکیش» به عنوان سریع‌ترین ماشین حساب زنده جهان در کتاب رکوردهای «لیمکا» (کتاب ثبت رکوردها در هند) به ثبت رسیده است.

 

ماجرا از سال 2005 آغاز شد که براکیش در پنج‌سالگی حین بازی با اسکوتر به زمین خورد و جمجمه‌اش دچار شکستگی شد، در آن زمان پزشکان مجبور شدند او را وارد بیهوشی طبی کنند.

 

پزشکان به خانواده‌اش گفتند، در صورتی که فرزندشان از حادثه جان سالم به در ببرد ادامه زندگی‌اش را باید با ضعف ادراک و عملیات شناختی سپری کند.

 

او بعد از آن برای هفت روز به کما رفت تا پس از هوشیاری یک سال کامل در بستر بیماری باقی بماند.

 

براکیش که در حال حاضر 20ساله است می‌گوید، این حادثه باعث رشد ذهنی و مغزی او شده است به طوری که ابتدا برای کمک به بازسازی مغزش از آسیب‌های این حادثه بازی شطرنج را فرا گرفت و به حل معما و مسائل ریاضی پرداخت تا مغزش در دوره بستری و درمان فعال باقی بماند و از همین رو اکنون قادر است محاسبات پیچیده ریاضی را با سرعت برق‌آسایی حل کند.

 

براکیش 15 آگوست گذشته اولین قهرمان آسیایی و غیراروپایی تاریخ مسابقات محاسبات ذهنی (MSO) لقب گرفت.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها