10/30/2020
جمعه، ۰۹ آبان ۱۳۹۹
آمار تفکیکی پروانه اجرای نمایش در نیمه اول سال منتشر شد

آمار تفکیکی پروانه اجرای نمایش در نیمه اول سال منتشر شد

آمار تفکیکی پروانه‌های صادرشده برای اجرای نمایش در سطح شهر تهران در 6 ماهه اول سال 1399 از سوی شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی منتشر شد.

اعتمادآنلاین| آمار پروانه‌های صادر شده از سوی شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی در 6 ماهه اول سال 1399 برای اجرای نمایش در سطح شهر تهران تحت 7 عنوان «تماشاخانه‌های خصوصی»، «تماشاخانه‌های دولتی»، «نمایش‌های کمدی شبانه»، «نمایش‌های مخصوص بانوان»، «نمایش‌هایی برای کودکان و نوجوانان»، «نمایشنامه‌خوانی» و «جُنگ و استندآپ کمدی» منتشر شد.  

 

جمع کل پروانه‌های صادرشده در 6 ماهه اول سال جاری از سوی شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی 216 عنوان است که به تفکیک عبارت است از: 70 پروانه برای اجرای نمایش در «تماشاخانه‌های خصوصی»، 18 پروانه برای اجرا در «تماشاخانه‌های دولتی»، 50 پروانه برای اجرای «نمایش‌های کمدی شبانه»، 6 پروانه اجرا برای «نمایش‌های مخصوص بانوان»، 18 پروانه برای «نمایش‌های کودکان و نوجوانان»، 45 پروانه برای «نمایشنامه‌خوانی» و 9 پروانه برای اجرای «جُنگ و استندآپ کمدی».

 

تفکیک موضوعی 216 پروانه صادر شده از سوی شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی چنین است: نمایش‌هایی با موضوع طنز 50 عنوان، نمایش‌های اجتماعی و ملودرام 138 عنوان، آثاری با مضمون دفاع مقدس 8 عنوان و آثار آموزشی و سرگرم‌کننده 20 عنوان.

 

همچنین در طول نیمه اول سال 1399 و متاثر از شرایط شیوع ویروس کرونا، 43 جشنواره برای برگزاری در فضای مجازی از شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی پروانه گرفتند. 

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها