10/23/2020
جمعه، ۰۲ آبان ۱۳۹۹
درخواست مرجعیت نجف چه بود؟ نظارت عراقی ها بر انتخابات، یا نظارت سازمان ملل بر انتخابات؟

درخواست مرجعیت نجف چه بود؟ نظارت عراقی ها بر انتخابات، یا نظارت سازمان ملل بر انتخابات؟

در بیانیه منتشرشده از سوی دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی پس از ملاقات با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق آمده بود: باید در مراحل مختلف برگزاری انتخابات، روند شفافیت مراعات شود و نظارت بر آن به صورت جدی و با هماهنگی بخش مربوطه در هیئت سازمان ملل متحد صورت گیرد).

اعتمادآنلاین| در بیانیه منتشرشده از سوی دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی پس از ملاقات با خانم «جنین هنیس پلاسخارت» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق آمده بود: (باید در مراحل مختلف برگزاری آن (انتخابات)، روند شفافیت مراعات شود و نظارت بر آن به صورت جدی و با هماهنگی بخش مربوطه در هیئت سازمان ملل متحد صورت گیرد).

 

ولی بعضی این‌گونه برداشت نموده‌اند که حضرت آیت‌الله سیستانی خواستار نظارت مستقیم سازمان ملل بر انتخابات آینده عراق شده‌اند! واز این درخواست انتقاد نموده‌اند، درحالیکه بیانیه یادشده از نظارت بر انتخابات توسط سازمان ملل سخن نمی گوید بلکه از هماهنگی نظارت با ضوابط سازمان ملل سخن می گوید، ومعنای آن اینست که نظارت صرفا از سوی عراقی‌ها صورت گیرد ولی ویژگی اشخاص ناظر و ضوابط اعمال شده در اجرای انتخابات با ضوابط سازمان ملل همخوان باشد، تا جای هیچ‌گونه اعتراض وایراد از طرف بعضی گروه‌های ذی‌ربط در صحت انتخابات وجود نداشته باشد.

 

منبع: شفقنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها