10/20/2020
سه شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹
تغییر در نمایندگی ولی‌فقیه در سوریه؛ «صفار هرندی» جایگزین «طباطبایی اشکذری» می‌شود

تغییر در نمایندگی ولی‌فقیه در سوریه؛ «صفار هرندی» جایگزین «طباطبایی اشکذری» می‌شود

یک منبع آگاه از انتصاب قریب‌الوقوع حجت‌الاسلام والمسلمین حمید صفارهرندی به نمایندگی ولی فقیه در کشور سوریه خبر داد.

اعتمادآنلاین| حجت‌الاسلام والمسلمین حمید صفارهرندی که پیش از این نیز سابقه معاونت فرهنگی در دفتر مقام معظم رهبری در کشور سوریه را برعهده داشته به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در این کشور معرفی و جایگزین حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی اشکذری خواهد شد.

 

یک منبع آگاه از انتصاب قریب‌الوقوع حجت‌الاسلام والمسلمین حمید صفارهرندی به نمایندگی ولی فقیه در کشور سوریه خبر داد.


هم‌اینک حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی اشکذری این سمت را عهده دار است و روز گذشته نیز خطبه جمعه را در حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها ایراد کرد.


پیش از این شخصیت‌هایی چون آیات سیدمجتبی حسینی و سیدیوسف طباطبایی‌نژاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در کشور سوریه را برعهده داشتند که هر کدام هم اینک به ترتیب نمایندگی ایشان در کشور عراق و استان اصفهان را عهده‌دارند.


البته مطلب فوق یک گمانه‌زنی رسانه‌ای است و خبر قطعی بعد از حکم انتصاب و اعلامِ رسمی از سوی رهبر معظم انقلاب خواهد بود.

 

آشنایی اجمالی «صفارهرندی»


حجت‌الاسلام والمسلمین صفارهرندی متولد سال 1339 تهران است. سابقه تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه اصفهان را داراست اما از اوایل انقلاب تحصیل در حوزه علمیه قم را آغاز کرد و در دورس خارج فقه، اصول اساتید چون مرحوم آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی و آیت‌الله العظمی سبحانی و نیز درس تفسیر آیت‌الله العظمی جوادی آملی شرکت کرد.


وی سابقه تدریس در جامعه الزهراء، جامعه المصطفی (مرکز جهانی علوم اسلامی) را داشته و از فعالان جنبش دانشجویی در ایام شکل‌گیری انقلاب فرهنگی به شمار می‌رود.


صفارهرندی مدتی از سوی سازمان حوزه‌ها و مدارس علمیه خارج از کشور به عنوان مدیر حوزه علمیه ماداگاسکار (مدرسه امام جعفر صادق علیه السلام) مشغول به کار شد و مدتی نیز مسئولیت اداره شرق و جنوب آفریقا در همین سازمان را برعهده داشت.


مدیریت حوزه علمیه ساحل عاج (معهد اهل البیت علیهم السلام) و همچنین معاونت فرهنگی و آموزش دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در کشور سوریه از دیگر مسئولیت‌های «صفارهرندی» است.

 

منبع: حوزه نیوز

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها