10/26/2020
دوشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۹
ظرفیت‌های کشور به دست جوانان در دولت سیزدهم بالفعل شود
ناظمی اردکانی:

ظرفیت‌های کشور به دست جوانان در دولت سیزدهم بالفعل شود

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران گفت: برنامه دولت سیزدهم باید به نحوی تدوین گردد که ظرفیت‌های بالقوه کشور با دست توانای جوانان بالفعل شود. این اقدام مهم در صورتی در عمل اتفاق خواهد افتاد که قوای سه‌گانه همگرا باشند تا بتوانند با تقویت قوای ملی برای غلبه بر معضلات کنار هم بایستند.

اعتمادآنلاین| دبیرکل جامعه اسلامی مدیران گفت: برنامه دولت سیزدهم باید به نحوی تدوین گردد که ظرفیت‌های بالقوه کشور با دست توانای جوانان بالفعل شود.


سومین نشست کمیسیون تلفیق برنامه و نقشه راه دولت سیزدهم موسوم به دولت مردمی و تحولگرا با حضور حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی قائم مقام جامعه روحانیت مبارز و رئیس مجمع نمایندگان تهران و محمد ناظمی اردکانی، دبیرکل جامعه اسلامی مدیران برگزار شد.

 

در این نشست سه ساعته، رؤسای کمیته‌های سیاست خارجی و داخلی، امور زیربنایی، بهداشت و سلامت، آموزش و پرورش و آموزش عالی، تأمین اجتماعی و صنعت گزارش عملکرد چندماهه خود را ارائه کردند. الویت‌دهی به تشخیص درست برای حل مشکلات کشور، داشتن نگاه محوری به سلامت مردم و اصلاح ساختارهای ناکارآمد دولتی ازجمله موضوعات برجسته مطرح‌شده توسط اعضا، در این نشست بود.

 

در این نشست ناظمی اردکانی ضمن تشکر از کارگروه‌های 22گانه با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: برنامه دولت سیزدهم باید به نحوی تدوین گردد که ظرفیت‌های بالقوه کشور با دست توانای جوانان بالفعل شود. این اقدام مهم در صورتی در عمل اتفاق خواهد افتاد که قوای سه‌گانه همگرا باشند تا بتوانند با تقویت قوای ملی برای غلبه بر معضلات کنار هم بایستند و آبروی خود را برای اسلام، نظام و انقلاب هزینه کنند.

 

وزیر اسبق تعاون ادامه داد: در شرایطی که دشمن تمام ظرفیت‌های خود را برای صدمه زدن به ایران اسلامی به میدان آورده، رفتارهایی که باعث برانگیختن حس لجاجت در مسئولین شود برای کشور تهدیدی جدی است. امروز این موضوع یک واقعیت است که هم‌افزائی در کشور به ندرت اتفاق می‌افتد. ریشه‌یابی این موضوع حاکی از رفتارهای خودمحور و عدم وجود گذشت در مسئولین اجرایی است.

 

در همین راستا حجت‌الاسلام تقوی در رابطه با ویژگی‌های اعضای دولت مردمی و تحول گرا به بیان نکاتی پرداخت. وی تبعیت از سیره و منش اهل بیت در مواجهه با مردم را یادآور شد و خاطرنشان کرد: مناصب حکومتی در جمهوری اسلامی ریشه در مجاهدت‌های مردم در 4 دهه گذشته دارد. درواقع اگر مسئولین بدانند، که در دوران جنگ رزمندگان اسلام چه مجاهدت‌ها کرده‌اند و آزادگان ما چه رنج‌هایی را به جان خریدند تا جمهوری اسلامی امروز در سطح جهانی نقش‌آفرینی کند، در گیر و دار و گرفتار این مناصب نمی‌بودند و روز و شب برای خدمت به مردم تلاش می‌کردند.

 

وی با تقدیر از ابتکار جامعه اسلامی مدیران در تدوین برنامه، ادامه داد: تدوین برنامه کار بسیار پسندیده‌ای است و من پیشنهاد می‌کنم این برنامه با محوریت یکی از مشکلات کشور نظیر اقتصاد، سلامت و یا جمعیت با رویکرد اصولگرایی مورد جمع‌بندی قرار گیرد.

 

با اتمام کار کمیته‌ها برنامه دولت مردمی و تحولگرا در حال طی مراحل نهایی است و در آینده نزدیک این برنامه و نقشه راه عملیاتی، منتشر خواهد شد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها