10/22/2020
پنج شنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۹
زمان احتمالیِ توزیع واکسن کرونا در آمریکا مشخص شد

زمان احتمالیِ توزیع واکسن کرونا در آمریکا مشخص شد

کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی در ایالات متحده گفت: واکسیناسیون بیماری کرونا از ماه نوامبر یا دسامبر آغاز می‌شود.

اعتمادآنلاین| کارشناس ارشد بیماریهای عفونی در ایالات متحده گفت: واکسیناسیون بیماری کووید-19 از دو تا سه ماه آینده انجام می‌شود.

 

دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماریهای عفونی در ایالات متحده گفت: واکسیناسیون بیماری کووید-19 از ماه نوامبر یا دسامبر آغاز می شود.

 

اظهارات فائوچی در حالی مطرح شده که موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در ایالات متحده از هفت میلیون نفر فراتر رفته و بیش از 208 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

 

همچنین دکتر فائوچی به رغم پیش بینی انجام گرفته گفت: هنوز تا زمان عادی شدن شرایط و بازگشت روال زندگی به دوره پیش از شیوع کروناویروس فاصله داریم.

 

وی افزود: زمانیکه بتوان تعداد قابل قبولی از افراد را در برابر این بیماری مصون کرد میتوان گفت که به اندازه کافی شیوع این بیماری را تحت تاثیر قرار داده ایم و تنها در این شرایط میتوان به عادی شدن شرایط زندگی فکر کرد. هرچند ممکن است روند عادی شدن شرایط زندگی تا چهار ماهه سوم سال 2021 یا حتی چهار ماه آخر سال طول بکشد.

 

کارشناس ارشد بیماریهای عفونی در ایالات متحده تاکید کرد: واکسنهای مختلفی در دست آزمایش قرار دارد و تا آوریل 2021 آمریکا دارای 700 میلیون دوز واکسن خواهد بود هرچند در دسترس بودن واکسن تنها فاکتور موثر نیست.

 

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، وی افزود: در جامعه ما این احتمال وجود دارد که بسیاری از افراد به دریافت فوری واکسن تمایل نداشته باشند و بخواهند تا مشخص شدن نتیجه تاثیر واکسن روی 10، 20، 30، 40 و 50 میلیون نفر اول منتظر بمانند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها