12/1/2020
سه شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹
شاخص بورس نیم ساعته 32هزار واحد افت کرد
در تداوم روند دیروز؛

شاخص بورس نیم ساعته 32هزار واحد افت کرد

شاخص کل بورس در شروع معاملات امروز با افت بیش از 31 هزار واحدی، در پله 1 میلیون و 539 هزار واحد قرار گرفت.

اعتمادآنلاین|شاخص کل بورس در ادامه ریزش‌های اخیر خود، در نیم ساعت ابتدایی معاملات امروز (دوشنبه 7 مهر) تا ساعت 09:35 نیز با روند نزولی همراه شد و افت حدود 32 هزار واحدی را تجربه کرد؛ نماگر بازار در حال حاضر روی 1 میلیون و 539 هزار واحد قرار دارد.

 

شاخص هم وزن نیز حدود 2 هزار واحد کاهش یافت و به رقم 404 هزار واحد برگشت؛ به گفته کارشناسان بازار سرمایه، کاهش شاخص هم وزن نشانه خروج پول حقیقی از بازار سهام است.

 

تأثیرگذاری 3 نماد شاخص ساز گروه‌های فلزات در معاملات امروز نیز قابل توجه بوده و فارس، فولاد و فملی به ترتیب اثرگذاری منفی 6 هزار، منفی 5 هزار و منفی 4 هزار واحدی در کاهش شاخص کل داشته اند.

 

این در حالی است که هفته گذشته مدیران عامل هر سه شرکت مالک نمادهای مذکور در حاشیه نشست رئیس سازمان ایمیدرو و شرکت‌های معدنی با رئیس سازمان بورس از تشکیل صندوق بازارگردان مشترک با سرمایه اولیه 30 هزار میلیارد تومانی خبر داده بودند.

 

ارزش کل بازار در حال حاضر 5,700 هزار میلیارد تومان است.

 

فشار عرضه بسیار شدید بوده و ارزش سهام حاضر در صف فروش نماد شپنا به 800 میلیارد تومان رسیده است که در سال جاری بی نظیر بود. ارزش نمادهای وملی و خگستر حاضر در صف فروش، به ترتیب 500 و 430 میلیارد تومان برآورد شده است.

 

تابلوی بورس برای تمام گروه‌های صنایع مختلف بورسی تقریباً 100 درصد قرمزپوش شده است.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها