1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
چه کسانی یارانه 120 هزار تومانی تأمین کالا‌های اساسی دریافت می‌کنند؟
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد:

چه کسانی یارانه 120 هزار تومانی تأمین کالا‌های اساسی دریافت می‌کنند؟

رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: 20میلیون نفر از اقشار جامعه مشمول دریافت یارانه 120هزار تومانی تأمین کالا‌های اساسی می‌شوند.

اعتمادآنلاین| رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره طرح تأمین کالاهای اساسی اظهار کرد: مجلس قرار است طی یک توافق دوطرفه با دولت مبلغی را برای کمک معیشت اقشار کم درآمد جامعه در نظر بگیرد.

 

وی افزود: به این منظور مبلغی حدود 30هزارمیلیارد تومان برای پرداخت در نیمه دوم سال به  60 میلیون نفر درنظر گرفته شده است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: قرار است؛ به 20میلیون نفر از اقشار جامعه ماهیانه حدود 120 هزار تومان و به 40 میلیون نفر دیگر به صورت ماهیانه مبلغ 60 هزار تومان اختصاص یابد.

 

وی درباره زمانبندی پرداخت این  مبالغ گفت: مبالغ  مذکور به صورت ماهیانه برای مشمولان در نظر گرفته شده است، اما زمان پرداخت آن را باید دولت مشخص کند که ممکن است بین یک تا سه ماه یکبار متغییر باشد.

 

زارع بیان کرد: این مبالغ قابلیت برداشت نداشته و مشمولان تنها می‎توانند با مبلغی که به حساب آنها واریز می‌شود کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها