10/28/2020
چهارشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۹۹
اسکات اتلس در مورد کرونا به ترامپ اطلاعات غلط داده است
رویترز:

اسکات اتلس در مورد کرونا به ترامپ اطلاعات غلط داده است

رویترز به نقل از دو کارشناس بهداشت عمومی اعلام کرد اسکات اتلس مشاور بهداشتی و درمانی ریاست جمهوری آمریکا، اطلاعات غلط و نادرست در مورد کرونا به دونالد ترامپ ارائه داده است. آتلس متهم است اطلاعات گمراه‌کننده به ترامپ داده است.

اعتمادآنلاین| دو کارشناس آمریکایی فاش کردند که در مورد شیوع کرونا در ایالات متحده مشاوره‌های غلط به ترامپ داده شده است.

 

به گزارش شفقنا، رویترز به نقل از دو کارشناس بهداشت عمومی اعلام کرد اسکات اتلس مشاور بهداشتی و درمانی ریاست جمهوری آمریکا، اطلاعات غلط و نادرست در مورد کرونا به دونالد ترامپ ارائه داده است. آتلاس متهم است اطلاعات گمراه‌کننده به ترامپ داده است.

 

یکی از این کارشناسان دکتر آنتونی فاوچی مدیر موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و یکی از مقامات ارشد ستاد مبارزه با کرونای کاخ سفید به صراحت اعلام کرده اطلاعاتی را که اتلس به ترامپ در مورد شیوع کرونا ارائه داده، غلط، نادرست و گمراه‌کننده بوده است. دکتر رابرت ردفیلد رییس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا نیز همین ادعا را مطرح کرده است. این درحالی است که از زمان شیوع بیماری کرونا در آمریکا، ترامپ همواره در جهت مخالف گفته‌ها و خواسته‌های نهادهای بهداشتی و درمانی آمریکا مواضعی را اتخاذ کرده که یکی از مهمترین آنها ادعای کشف واکسن کرونا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

 

دکتر ردفلید تاکید کرده هرآنچه اتلس به ترامپ و کاخ سفید در مورد شیوع کرونا گفته، غلط بوده است. وی در مورد تاثیرات اندک ماسک روی انتقال کرونا و نیز ایمنی گله‌ای به ترامپ اشتباهات غلط داده است. ترامپ تا دو ماه پیش از زدن ماسک در انظار عمومی خودداری می‌کرد. ایمنی گله‌ای نیز به نوعی از ایمنی گفته می‌شود که در آن اگر جمعیتی یک بیماری را بگیرند و ایمنی پیدا کنند بقیه مردم آن بیماری را نخواهند گرفت.

 

اتلس در واکنش به این گزارش اعلام کرده هرآنچه به رییس جمهور آمریکا منتقل کرده یافته‌های علمی بوده‌اند.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها