10/20/2020
سه شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹
صرافان باید از معامله ارز بدون درج قیمت خودداری کنند
بر اساس اعلام کانون صرافان؛

صرافان باید از معامله ارز بدون درج قیمت خودداری کنند

بر اساس اطلاعیه کانون صرافان، هرگونه معامله ارز بدون درج قیمت در اپلیکیشن این کانون ممنوع شده که در پی آن صرافان باید از معامله بدون درج قیمت خودداری کنند.

اعتمادآنلاین|  در این بخشنامه ذکر شده است: پیرو بخشنامه شماره 99/210906  تاریخ سوم مهر ماه  بانک مرکزی مبنی بر برخورد با شرکت‌های صرافی متخلف در خصوص درج قیمت‌های غیرمتعارف در تابلو، به اطلاع تمامی صرافان می‌رساند ضروری است صرافان اقدام به درج قیمت قابل معامله اسعار خود در اپلیکیشن کانون کرده و از انجام هرگونه معامله بدون درج قیمت خودداری کنند.

 

بدیهی است ملاک دفاع کانون صرافان در مراجع قضائی، مالیاتی و نظارتی، آرشیو قیمت‌های درج شده در سامانه مذکور است.

همچنین پیشنهاد می‌شود به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رفاه حال مشتریان، تمامی صرافان از سیستم نوبت دهی اپلیکیشن بهره برده و از تجمع و تشکیل صف در صرافی‌ها جلوگیری کنند.

 

پیش از این، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای برای مدیریت بازار ارز به شرکت‌های صرافی اعلام کرده بود: خرید و فروش ارز (اسکناس و حواله) صرفاً در چارچوب مقررات اعلامی این بانک مجاز است و هرگونه اعلام قیمت‌های نامتعارف و خارج از رویه ابلاغی، ایجاد جو روانی نامطلوب و التهاب در بازار ارز، جرم محسوب می‌شود.

 

همچنین، این بانک ضمن برخورد انتظامی با شرکت‌های صرافی متخلف، مدیران و مسئولان این دسته از صرافی‌ها را به اتهام «اخلالگر اقتصادی» به مراجع امنیتی و قضایی معرفی می‌کند. ‌

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها