4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در صحن مجلس بررسی می‌شود
صباغیان، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:

طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در صحن مجلس بررسی می‌شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در این کمیسیون، گفت: این طرح در کمیسیون بررسی و برای اعلام نظر نمایندگان در صحن علنی قوه مقننه تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

اعتمادآنلاین| عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: ایرادات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در صحن مجلس برطرف می شود.


‌محمدرضا صباغیان، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در این کمیسیون، اظهار داشت: این طرح در کمیسیون بررسی و برای اعلام نظر نمایندگان در صحن علنی قوه مقننه تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

 

وی بیان کرد: نمایندگان در تلاش هستند تا طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را به خوبی بررسی کرده تا انتخابات 1400 با قانون جدید و اصلاحاتی که در آن اعمال می‌شود، برگزار شود.

 

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به موارد تغییر یافته قانون انتخابات ریاست جمهوری در طرح نمایندگان، عنوان کرد: برای مثال در قانون جدید و در بخش مدرک تحصیلی کاندیداهای ریاست جمهوری بحث خواندن و نوشتن را حذف کرده و مدرک تحصیلی به فوق لیسانس تبدیل شده است.

 

صباغیان با بیان اینکه ایراداتی در طرح نمایندگان وجود دارد که باید در زمان بررسی در صحن علنی پارلمان آنها را برطرف کنیم، گفت: در طرح مجلس همچنین برخی از اصلاحات قانون انتخابات ریاست جمهوری درباره آن است که رئیس جمهور باید در حوزه‌های مختلف اعم از سیاسی، فرهنگی و اقتصادی برنامه مشخص داشته باشد و مدیر و مدبر باشد.

 

وی بیان کرد: از دیگر اصلاحات مندرج در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری آن است که به احزاب نقش دادیم و درواقع شرایطی باید فراهم شود که احزاب شناسنامه‌دار بتوانند نسبت به معرفی کاندیداهای خود در انتخابات اقدام کنند.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها