12/4/2020
جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹
توماس باخ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری را تهدید کرد

توماس باخ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری را تهدید کرد

توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک در نشست خبری خود در مورد وضعیت مدیریت فدراسیون جهانی وزنه برداری ابراز نگرانی کرد همچنین اشاره کرد که با این شرایط جایگاه وزنه برداری در المپیک 2024 پاریس در خطر است.

اعتمادآنلاین| توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک در نشست خبری خود در مورد وضعیت مدیریت فدراسیون جهانی وزنه برداری ابراز نگرانی کرد همچنین اشاره کرد که با این شرایط جایگاه وزنه برداری در المپیک 2024 پاریس در خطر است.

 

فدراسیون جهانی وزنه برداری نیز در واکنش به صحبت های باخ در بیانیه ای قول پیشرفت در اصلاح وضعیت مدیریت و مبارزه با دوپینگ را داد.

 

فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد: ما در روند مبارزه با دوپینگ استقلال را حفظ کرده ایم. به طوری که تمام اعضای کمیسیون ضد دوپینگ فدراسیون جهانی تغییر کرده اند و اعضا مستقل هستند وتوسط آژانس بین الماللی ضد دوپینگ (ITA) تایید شده اند.  ما رابطه کاری خوبی با ITA داریم که تصمیم داریم این ارتباط را تا بعد از سال 2021 نیز ادامه دهیم. 

 

IOC همچنین تاکید کرده بود که ورزشکاران در فدراسیون جهانی حضور پر رنگی داشته باشند و اکنون گروهی از ورزشکاران برجسته به کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی اضافه شده اند . پیشرفت در کمیسیون اصلاحات ومدیریت جدید می تواند سریع تر باشد و ما اطمینان داریم اگر هیات اجرایی IOC راهی را به ما نشان دهد این پیشرفت می تواند سریعتر هم باشد.

 

هیات اجرایی IOC در جلسه دسامبر خود در مورد تعداد سهمیه ها  و رویدادهای کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس تصمیم گیری می کند و IOC به صراحت اعلام کرده که برنامه های وزنه برداری برای کسب سهمیه المپیک 2024 بستگی به پیشرفت در انجام اصلاحات دارد.

 

پاپاندرئا رییس موقت فدراسیون جهانی در این مورد گفت: دوپینگ وزنه برداران در المپیک لندن  و پکن منجر به کاهش سهمیه های وزنه برداری در المپیک توکیو شد. من اکنون هیچ تصوری ندارم که اگر سریع تر اصلاحات را انجام ندهیم چه تاثیر احتمالی بر روی  تصمیم IOC دارد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها