12/2/2020
چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
پیروزی تیم ملی زنان شطرنج ایران برابر هند

پیروزی تیم ملی زنان شطرنج ایران برابر هند

دختران ملی پوش تیم ملی شطرنج ایران، در رقابت های جام ملت های آسیا مقابل هند - که بخت نخست قهرمانی این مسابقات به حساب می آید - قرار گرفتند و توانستند با نتیجه 2.5 بر 1.5 پیروز این دیدار شوند. خادم الشریعه در این رقابت شکست خورد و آنوشا مهدیان به تساوی رضایت داد.

اعتمادآنلاین| با توجه به شیوع کرونا و توصیه پزشکان برای ماندن در خانه، قرار شد رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2020 در دو گروه بانوان و آقایان به صورت آنلاین برگزار شود. این مسابقات از  تاریخ 10 اکتبر (19 مهر) با حضور 38 تیم در بخش مردان و 32 تیم در بخش زنان  در حال پیگیری است.

 

زنان ایران که شانس ششم قهرمانی این مسابقات به شمار می آیند با ترکیب سارا سادات خادم الشریعه، مبینا علی نسب، آنوشا مهدیان، آناهیتا زاهدی‌فر و مطهره اسدی در این رقابت‌ها حضور پیدا کردند. 

 

در دور اول این رقابت‌ها بانوان ملی پوش ایران موفق شدند با نتیجه قاطع 4 بر صفر به پیروزی برسند. سارا خادم الشریعه در دور اول این رقابت حضور نداشت. 

 

در دور دوم، ملی پوشان به مصاف لبنان رفتند. در حالی که به نظر می رسید بانوان شطرنج ایران برای این بازی مشکل نداشته باشند، در این رقابت به سختی به پیروزی شدند. بانوان ایران توانستند با نتیجه 2.5 بر 1.5 لبنان را مغلوب کنند. تنها پیروزی این دور توسط آناهیتا زاهدی‌فر به دست آمد و دیگر شطرنج بازان از جمله خادم الشریعه به تساوی رسیدند.

 

در دور آخر این رقابت‌ها ملی پوشان مقابل هند - که بخت نخست قهرمانی این مسابقات به حساب می آید - قرار گرفتند و توانستند با نتیجه 2.5 بر 1.5 پیروز این دیدار شوند. خادم الشریعه در این رقابت شکست خورد و آنوشا مهدیان به تساوی رضایت داد.

 

با این نتایج بانوان ملی پوش ایران فعلا در رده سوم این رقابت ها قرار گرفتند.

 

در این مسابقات تیم قدرتمند چین حضور نداشت و با این شرایط کشور هند هم در بخش مردان و هم در بخش بانوان شانس اول قهرمانی این رقابت‌ها به شمار می‌آید.

 

در آخر به نفرات برتر این مسابقات گواهینامه و مدال‌های طلا، نقره و برنز داده می‌شود. همچنین برای این رقابت‌ها 20 هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها