12/4/2020
جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹
انصارالله: اسرای عربستانی نقطه قوت ما است

انصارالله: اسرای عربستانی نقطه قوت ما است

جنبش انصارالله یمن با اعلام اینکه هنوز تعداد زیادی اسیر عربستانی در اختیار دارد، این مساله را یکی از نقاط قوت خود دانست.

اعتمادآنلاین| محمد عبد السلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با شبکه خبری المسیره درباره بزرگترین معامله تبادل اسرا از آغاز جنگ در یمن صحبت کرد و گفت: اینکه هنوز تعداد زیادی اسیر عربستانی در اختیار داریم، یکی از نقاط قوت ما است و آنهایی که تبادل شدند، تنها بخشی از این اسرا بودند و ما تعداد زیادی اسیر عربستانی داریم.

 

عبد السلام که ریاست هیات انصارالله را در مذاکرات با دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان بر عهده دارد، اظهار کرد: عملیات تبادل اسرا شامل آزادی 15 اسیر عربستانی و چهار اسیر سودانی از سوی انصارالله برای تشویق طرف مقابل بود، انصارالله امتیاز بزرگی به این طرف داد.

 

سخنگوی انصارالله افزود: ما عربستانی‌ها و سودانی‌ها را تحویل می‌دهیم و در مقابل اسرای یمنی خود را می‌خواهیم، این اقدامات امید را به برقراری صلح بازمی‌گرداند و ما پیشنهادهایی برای اجرای چنین اقدامی مطرح می‌کنیم.

 

او در ادامه از آمادگی انصارالله برای ترتیب دادن یک مبادله بزرگتر دیگر با ساختار "همه در برابر همه" مطابق با آنچه در مذاکرات سوئد پیشنهاد شد، خبر داد.

 

در بزرگترین معامله تبادل اسرا میان انصارالله و دولت مستعفی یمن از زمان آغاز جنگ که با نظارت سازمان ملل و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ انجام شد، 710 اسیر شامل اتباع عربستانی و سودانی آزاد شدند، 470 تن از اسرای آزاد شده از اسرای انصارالله و 221 تن از آنها از اسرای دولت مستعفی و نیز 15 تن عربستانی و چهار تن دیگر سودانی بودند.

 

منبع: ایسنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها