7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
جمهوری آذربایجان از ادامه درگیری‌ها در قره باغ خبر داد

جمهوری آذربایجان از ادامه درگیری‌ها در قره باغ خبر داد

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در گزارشی از ادامه وضعیت متشنج و درگیریهای نظامی دیروز و بامداد امروز ( جمعه ) در منطقه مورد مناقشه «قره باغ» خبر داد .

اعتمادآنلاین| اوضاع در مسیرهای " آقدرره  - آقدام " و " فضولی – هادروت " منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان متشنج است و نیروهای ارمنستان دیروز ( پنجشنبه ) مواضع ارتش جمهوری آذربایجان در مسیرهای "جبرایل و هادروت" را مورد حمله موشکی و توپخانه‌ای قرار دادند.

 

گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربیجان افزود: نیروهای ارمنستان بامداد امروز ( جمعه ) نیز سعی داشتند تا عملیات نظامی را در چند محور جبهه گسترش دهند، ولی ارتش جمهوری آذربایجان  از این اقدام آنها جلوگیری کرده است .

 

این  گزارش همچنین در باره نابودسازی مقدار قابل توجهی از تجهیزات نظامی نیروهای ارمنستان در مسیرهای مختلف منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد و افزود: واحدهای ارتش جمهوری آذربایجان در حال حاضر برتری عملیاتی در امتداد خط مقدم جبهه را حفظ می‌کنند.

 

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در گزارشی دیگری نیروهای ارمنستان را به نقض توافق آتش‌بس و حمله توپخانه‌ای به  مناطق مسکونی در شهرستانهای "  گورانبوی" ، " ترتر" ، " آقدام " و " آقجابدی " متهم کرد .


درگیری‌های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه جاری پس از یک وقفه چند هفته‌ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

 

پس از درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.

 

با  وجود حصول توافق آتش‌بس در مذاکرات جمعه گذشته ( 18 مهر ماه جاری) وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش‌بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض شده است.

 

منبع: برنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها