5/8/2021
شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
ترکیه یک نفر را به اتهام جاسوسی برای امارات دستگیر کرد

ترکیه یک نفر را به اتهام جاسوسی برای امارات دستگیر کرد

نیروهای اطلاعاتی ترکیه یک نفر را به اتهام جاسوسی از عرب‌تباران برای امارات متحده عربی دستگیر کردند. مقام ارشد امنیتی ترکیه که خواست نامش ذکر نشود، گفت این فرد که به جرم خود اعتراف کرده، با استفاده از گذرنامه‌ای غیراماراتی به ترکیه سفر کرده و سال‌ها به شبکه‌ای از روزنامه‌نگاران و مخالفان دولت ابوظبی نفوذ داشته است.

اعتمادآنلاین| یک مقام ارشد امنیتی ترکیه روز جمعه گفت که نیروهای اطلاعاتی این کشور یک نفر را به اتهام جاسوسی از عرب‌تباران برای امارات متحده عربی دستگیر کرده و به «انبوهی از اسناد» ارتباط او با ابوظبی نیز دست یافته‌اند.

 

به گزارش جمعه‌شب خبرگزاری رویترز، مقام ارشد امنیتی ترکیه که خواست نامش ذکر نشود، گفت این فرد که به جرم خود اعتراف کرده، با استفاده از گذرنامه‌ای غیراماراتی به ترکیه سفر کرده و سال‌ها به شبکه‌ای از روزنامه‌نگاران و مخالفان دولت ابوظبی نفوذ داشته است.

 

نیروهای اطلاعاتی ترکیه سال گذشته نیز دو نفر را به اتهام جاسوسی از عرب‌تباران، از جمله دانشجویان و فراریان سیاسی، برای امارات متحده عربی دستگیر و اعلام کرد که یکی از افراد دستگیرشده با قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقل عربستانی مرتبط بوده است.

 

خاشقچی که از روزنامه‌نگاران مخالف با حاکمان آل سعود در عربستان بود، پاییز سال 1397 در حالی که به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرده بود، توسط گروهی از ماموران سعودی و به دستور «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان به طرز فجیعی به قتل رسید.

 

ترکیه و امارات سال‌ها است که در سیاست خارجی و رویکرد در قبال گروه‌های سیاسی اسلام‌گرا اختلاف دارند. آنکارا و ابوظبی در لیبی نیز هر کدام از یکی از طرف‌های درگیر جنگ در این کشور حمایت می‌کنند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها