2/25/2021
پنج شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
مجلس دهم به نظرات شورای نگهبان بی‌توجه بود
عضو هیأت رئیسه مجلس:

مجلس دهم به نظرات شورای نگهبان بی‌توجه بود

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه مجلس دهم به نظرات شورای نگهبان بی‌توجه بود و هر آنچه تصویب می‌کرد با ایراد شورای نگهبان مواجه می‌شد، گفت: نباید در مورد برخی موضوعات و نظرات‌مان اصرار کنیم که در آن صورت ممکن است در مجمع تشخیص مصلحت نظام مشمول مرور زمان شود.

اعتمادآنلاین| حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 27 مهر) و در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه بودجه محاسبات درباره طرح استفساریه تبصره یک بند «ذ» ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه اعاده شده از شورای نگهبان در تذکری مستند به ماده 200 آئین‌نامه داخلی مجلس و اخطار اصل 73 قانون اساسی، اظهار داشت: حق و حقوق ایثارگران از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی افزود: در مجلس قبلی تعیین تکلیف ایثارگران را به تصویب رساندیم ولی شورای نگهبان به آن ایراد گرفت این موضوع استفساریه نیست بلکه قانونگذاری جدید است.

 

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت:‌اگر قرار است قانونگذاری جدیدی برای ایثارگران مصوب شود این آمادگی در مجلس وجود دارد ولی اگر قرار است به شکل دیگر عمل کنیم چون قسم خورده‌ایم این کار ایراد دارد و بهتر است این استفساریه به کمیسیون بازگردد تا دولت به دلیل بار مالی با شرایط آن موافقت کند.

 

سلیمی گفت:‌مجلس پیشین توجه لازم را به خیلی موضوعات نداشت و هر چه تصویب می‌کرد شورای نگهبان به آن ایراد می گرفت لذا نمی‌توانیم به نظر خود اصرار کنیم چراکه در آن صورت با ایراد شورای نگهبان مواجه شده و مصوبه‌مان به مجمع تشخیص مصلحت نظام بازمی‌گردد که در آن صورت یک سال برای تصویب آن زمان می برد و امکان تضییع حق و حقوق این قشر وجود دارد.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها