12/5/2020
شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹
مانور پادشاه سعودی روی اصلاحات و حمایت از مشارکت زنان در تصمیم‌گیری‌ها

مانور پادشاه سعودی روی اصلاحات و حمایت از مشارکت زنان در تصمیم‌گیری‌ها

پادشاه عربستان از آغاز روند اصلاحی در این کشور برای توانمندسازی زنان و حمایت از مشارکت آنها در تصمیم‌گیری‌ها خبر داد.

اعتمادآنلاین| ماجد بن عبدالله القصبی، وزیر تجارت عربستان در پایان بحث و گفت‌وگوهای گروه 20 به نمایندگی از سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه این کشور تاکید کرد، ریاست عربستان در گروه 20 توجه ویژه‌ای به بررسی سیاست‌های مربوط به زنان داشته و به دنبال تضمین مشارکت آنها در تصمیم‌گیری‌ها است.

 

القصبی در این سخنرانی به نقل از ملک سلمان اظهار کرد: هدف کلی از ریاست عربستان در گروه 20 استفاده از فرصت‌های قرن بیست و یک برای همه است به شکلی که ریاست گروه 20 در دوره فعلی تمرکز خود را بر سه محور اصلی گذاشته است و این محورها عبارتند از توانمندسازی انسان از طریق ایجاد شرایطی که مردم به ویژه زنان و جوانان بتوانند به زندگی شرافتمندانه، کار و شکوفایی برسند، حفاظت از سیاره زمین از راه تقویت اقدامات مشترک بری حمایت از منابع جهان و نیز ایجاد افق‌های جدیدی با در پیش گرفتن استراتژی‌هایی شجاعانه و بلند مدت برای تقسیم مزایای نوآوری و پیشرفت دیجیتال.

 

وزیر تجارت عربستان در ادامه به نقل از پادشاه عربستان گفت: سال 2020 از همه نظر سال استثنایی است، جهان با شیوع خطرناک کرونا مواجه شده که جان‌ها و زندگی‌ها را به خطر انداخته و این ویروس بسیاری از کشورها را مجبور کرده تدابیر بهداشتی پیشگیرانه‌ای را برای مهار پیامدهای آن و جلوگیری از شیوع بیشتر در پیش بگیرند و این امر بر رشد اقتصاد جهانی و منطقه‌ای تاثیر گذاشته است.

 

ملک سلمان تاکید کرد: عربستان به عنوان رئیس گروه 20 در سال جاری از عملکرد برجسته گروه زنان و نتایج دیدارها و نشست‌های مختلف آن تقدیر می‌کند.

 

او افزود: زنان در جهان در مبارزه با کرونا نقش محوری ایفا کردند، آنها در صف اول این جنگ حضور دارند و بیش از 70 درصد از کارکنان حوزه بهداشت را زنان تشکیل می‌دهند.

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها