12/4/2020
جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹
قطر سازشگر بعدی جهان عرب خواهد بود؟

قطر سازشگر بعدی جهان عرب خواهد بود؟

برخی منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی مدعی شدند که قطر سازشگر بعدی جهان عرب خواهد بود که توافق عادی سازی روابط با تل آویو را امضا می‎کند.

اعتمادآنلاین| به دنبال اعلام توافق عادی سازی روابط سودان و رژیم صهیونیستی و اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه 5 کشور عربی روابط خود با تل آویو را عادی خواهند کرد، گمانه‌زنی‌ رسانه‌های اسرائیلی درباره کشور سازشگر بعدی افزایش یافته است.

 

کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این رابطه گزارش داد که در پی اظهارات دونالد ترامپ در خصوص آمادگی پنج کشور عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل، سوالات زیادی در مورد هویت این کشورها و اینکه چه کشوری پس از سودان می‎خواهد روابط خود را با تل آویو عادی کند، ایجاد شده است.

 

کانال 13 تلویزیون صهیونیستی مدعی شد: طبق گمانه‌زنی‌هایی که در اسرائیل وجود دارد و با توجه به تلاش‌هایی که آمریکا برای تشویق دیگر کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با تل آویو انجام می‌دهد، به نظر می‎رسد قطر کشور بعدی باشد که قصد امضای توافق عادی سازی روابط با اسرائیل را دارد.

 

در ادامه این گزارش آمده است: تن دادن قطر به امضای توافق عادی سازی روابط با اسرائیل، پیروزی و دستآورد حقیقی برای تل آویو خواهد بود، چراکه دوحه ارتباط قوی با حماس و اخوان المسلمین دارد.

 

شبکه تلویزیونی مذکور در ادامه گزارش خود اعلام کرد که قطر با امضای این توافق می‎تواند در مسایلی مانند قرارداد خرید جنگنده‌های آمریکایی اف-35 بهره ببرد؛ به خصوص اینکه قطر برای افزایش توان نظامی خود به چنین جنگنده‌هایی نیاز دارد.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها