11/27/2020
جمعه، ۰۷ آذر ۱۳۹۹
مشارکت زودهنگام 51 میلیون آمریکایی‌ در انتخابات

مشارکت زودهنگام 51 میلیون آمریکایی‌ در انتخابات

تاکنون بیش از 51 میلیون رأی‌دهنده آمریکایی در انتخابات ریاست‌جمهوری به‌صورت زودهنگام مشارکت کرده‌اند که این میزان در مقایسه با دوره قبل، حداقل 4 میلیون نفر افزایش یافته است.

اعتمادآنلاین| در حالی که 11 روز به بر‌گزاری انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا باقی مانده، «پروژه انتخابات آمریکا» گزارش کرده که تاکنون بیش از 51 میلیون نفر از رأی‌دهندگان آمریکایی در انتخابات به‌صورت زود‌هنگام مشارکت کرده‌اند. 

 

به نوشته وبگاه خبری-تحلیلی «وکس»، این در حالی است که این میزان مشارکت در مقایسه با مشارکت زودهنگام در سال 2016 در این کشور، حدوداً 4 و نیم میلیون نفر افزایش یافته است.

 

این آمار از جمعه صبح تاکنون ارائه شده و 6.4 میلیون در ایالت‌ تگزاس، 2.7 میلیون در کارولینای شمالی و 5.8 میلیون در کالیفرنیا به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا رأی‌داده‌اند که این میزان رأی‌ نیز از تعداد آرایی که وی در انتخابات سال 2016 در این ایالت‌ها کسب کرد بیشتر است. 

 

امسال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا و همچنین دسترسی بیشتر مردم به ارائه رأی‌ خود از طریق پست انتظار می‌رود تعداد رأی‌دهندگانی که از این طریق رأی‌ می‌دهند افزایش یابد. 

 

ترامپ تا به حال خیلی روشن و صریح گفته یکی از ادعاهایش این خواهد بود که برگزاری رأی‌گیری‌های پستی، «متقلبانه» یا «مخدوش» است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها