1/25/2021
دوشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
مجلس آماده حمایت بودجه‌ای از نهاد کتابخانه‌ است
میرتاج‌الدینی، نایب‌رئیس فراکسیون روحانیت مجلس:

مجلس آماده حمایت بودجه‌ای از نهاد کتابخانه‌ است

نایب‌رئیس فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به جلسه این فراکسیون با رئیس نهاد کتابخانه‌های کشور گفت: با توجه به مشکلات مالی نهاد کتابخانه، مجلس آماده حمایت بودجه‌ای از این نهاد است. 

اعتمادآنلاین| نایب رئیس فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به جلسه این فراکسیون با رئیس نهاد کتابخانه‌های کشور گفت: با توجه به مشکلات مالی نهاد کتابخانه، مجلس آماده حمایت بودجه‌ای از این نهاد است.
 

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی، در تشریح جلسه امروز فراکسیون روحانیت مجلس، گفت: این جلسه با حضور مختارپور، رئیس نهاد کتابخانه‌های کشور تشکیل شد و وی گزارشی از نهاد کتابخانه‌ها به نمایندگان ارائه و نیازهای این نهاد را تبیین کرد و تاکید کرد قانون نهاد کتابخانه نیاز به اصلاح دارد.

 

وی بیان کرد: طبقه گفته رئیس نهاد کتابخانه‌های کشور، برقرار کردن کتابخانه سیار برای مناطق محروم و دوردست ازجمله کارهای نهاد کتابخانه است.

 

نایب‌رئیس فراکسیون روحانیت مجلس تصریح کرد: سیدرضا تقوی رئیس فراکسیون روحانیت مجلس دراین جلسه تاکید کرد که جنبه‌های مردمی کتابخانه‌ها باید تقویت شود. نهادهای فرهنگی باید از نهاد کتابخانه حراست کنند و از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی در توسعه کتاب و نهاد کتابخانه باید استفاده کرد.

 

میرتاج‌الدینی افزود: رئیس فراکسیون روحانیت مجلس در این جلسه تاکید کرد که مدیر نهادهای کتابخانه باید با نمایندگان مجلس در استان‌ها ارتباط داشته باشد و همچنین درباره بودجه نهاد کتابخانه گفت که مجلس به ویژه کمیسیون فرهنگی و کمیسیون برنامه و بودجه کمک می‌کنند و حمایت‌های خود را در این زمینه خواهند داشت.

 

وی اظهار داشت: بنده هم در این جلسه تاکید کردم نهاد کتابخانه یکی از نهادهای فرهنگی است که همواره باید مورد حمایت قرار گیرد و ما در مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه حمایت خواهیم کرد چرا که می‌دانیم این نهاد با محدودیت‌های بودجه‌ای و مالی مواجه است.

 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار حفظ و توسعه کتابخانه‌های عمومی باید به توسعه فرهنگ کتابخوانی در کشور کمک کرد و راهکارهای مناسب برای نهادینه کردن کتاب و کتابخوانی در جامعه و در میان خانواده‌ها باید تقویت شود.

 

وی تصریح کرد: کتاب با وجود همه رقبا از جمله فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها همچنان جایگاه بی بدیل خودش را حفظ کرده است و در میان نسل جوان باید کتاب و کتابخوانی را گسترش داد. 

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها