4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
چرا نمایندگان مجلس تمایلی به بررسی لایحه جامعه انتخابات دولت ندارند؟ / ابوترابی‌: بررسی لایحه جامع انتخابات دولت در کمیسیون منتفی است 
ابوالفضل ابوترابی‌، عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی:

چرا نمایندگان مجلس تمایلی به بررسی لایحه جامعه انتخابات دولت ندارند؟ / ابوترابی‌: بررسی لایحه جامع انتخابات دولت در کمیسیون منتفی است 

ابوالفضل ابوترابی‌، عضو کمیسیون شوراها در مجلس گفت: بررسی لایحه دولت در کمیسیون منتفی است زیرا در اصلاح قانون انتخابات به صورت جز به جز بررسی کرده‌ایم و برایش وقت گذاشته‌ایم، دولت می‌تواند پیشنهادات خود را ارائه بدهد.

اعتمادآنلاین| ابوالفضل ابوترابی‌، عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که دولت موافق طرح اصلاح قانون انتخابات نیست و تاکید دارد که لایحه جامع انتخابات در دستور کمیسیون قرار گیرد نظر شما در این رابطه چیست؟ گفت: نظری در مورد لایحه جامع انتخابات نداریم. طرح مجلس در مورد اصلاح قانون انتخابات و لایحه دولت در این زمینه جنسشان از یک موضوع نیست. به عنوان مثال انتخابات شورا و نظارت آن با یک شخصیت است و انتخابات دیگر، نظارت و نحوه اجرایی آن، با هم متفاوت است.

 

او ادامه داد: باید قانون های انتخابات را جداگانه اصلاح کرد و این شیوه ای است که مجلس در پیش گرفته است. در قدم اول اصلاح قانون انتخابات را در دست داشتیم که در هفته آتی به صحن می آید.

 

ابوترابی گفت: بررسی لایحه دولت در کمیسیون منتفی است زیرا در اصلاح قانون انتخابات به صورت جز به جز بررسی کرده ایم و برایش وقت گذاشته ایم، دولت می‌تواند پیشنهادات خود را ارائه بدهد.

 

منبع: برنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها