8/2/2021
دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
آیا 67 لایحه مورد ادعای رئیس‌جمهور ماهیت معیشتی دارند؟

آیا 67 لایحه مورد ادعای رئیس‌جمهور ماهیت معیشتی دارند؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ادعای رئیس‌جمهور مبنی بر ارسال 67 لایحه مهم معیشتی به مجلس، گفت: اولا اطلاع دقیقی از این عناوین نداریم، آقای رئیس‌جمهور عناوین این تعداد لایحه که مطرح کردند را با تاریخ ارسال به مجلس بیان کنند، تا بتوان درباره ماهیت آنها اظهارنظر کرد.

اعتمادآنلاین| رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید که اخیرا از سوی دولت لایحه ای با موضوع معیشتی به مجلس ارسال نشده است.
 

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به ادعای رئیس‌جمهور مبنی بر ارسال 67 لایحه مهم معیشتی به مجلس، گفت: اولا اطلاع دقیقی از این عناوین نداریم، آقای رئیس‌جمهور عناوین این تعداد لایحه که مطرح کردند را با تاریخ ارسال به مجلس بیان کنند، تا بتوان درباره ماهیت آنها اظهارنظر کرد.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشخص نیست آیا محتوای لوایح از نظر رئیس‌جمهور معیشتی هستند یا واقعا ماهیتی معیشتی دارند؟ ممکن است لایحه‌ای ارسال شده که مربوط به معیشت نبوده اما از نظر رئیس‌جمهور در سر فصل معیشت تعریف می شود.

 

وی بیان کرد: در هر صورت اسامی و زمان ارسال به مجلس را بیان کنند، آن زمان می‌توانیم دقیق اظهارنظر کنیم و بگوییم چه اتفاقی افتاده است و برای تصویب آن اقدام کنیم.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: اخیرا لایحه ای تحت عنوان معیشتی به مجلس ارسال نشده است، لایحه‌ای درخصوص بازار سرمایه به صورت دو فوریتی ارسال شده بود که سریعا تصویب کردیم، شورای نگهبان هم تایید کرد و کارهای نهایی آن برای ابلاغ در حال انجام است.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع دیگر لایحه مالیات بر ارزش افزوده بود که باید دید آیا در سر فصل معیشت تعریف می شود یا خیر؟ درباره این لایحه نیز باید گفت همان روز که اعلام وصول شد یک فوریت آن تصویب و به کمیسیون ارسال شد؛ خوشبختانه این لایحه در کمیسیون با سرعت تصویب شد تا در نوبت بررسی در صحن قرار گیرد، بنابراین این دو لایحه دولت که در ایام اخیر به مجلس ارسال شده بود، در زمانی کمتر از زمان مقرر در آیین‌نامه بررسی و تصویب شد.

 

منبع: خانه ملت

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها