3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
لوایح ارسالی از سوی دولت ماهیت معیشتی ندارند
علیرضا سلیمی، عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی:

لوایح ارسالی از سوی دولت ماهیت معیشتی ندارند

عضو هیات‌رئیسه مجلس با بیان اینکه لوایح ارسالی از سوی دولت ماهیت معیشتی ندارند، گفت: هیات‌رئیسه لوایح و طرح‌ها را اولویت‌بندی می‌کند.

اعتمادآنلاین| علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر مسئولان دولتی مبنی بر کمک مجلس برای تصویب 67 لایحه ارسالی دولت، گفت: هیچ مجلسی نمی‌تواند به همه لوایح طرح‌ها و موضوعاتی که مدنظر دارد رسیدگی کند، بنابراین باید متناسب با فرصتی که در اختیار دارد مسائل را اولویت‌بندی کند.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر لوایح ارسالی از سوی دولت، نمایندگان نیز طرح‌هایی را تدوین و به هیئت رئیسه ارائه کرده‌اند، افزود: هیئت رئیسه مجلس مسائل و موضوعاتی که کشور و جامعه با آن درگیر هستند را اولویت‌بندی کرده و براساس اهمیت، موضوعات، طرح‌ها و لوایح را در دستور کار جلسه علنی پارلمان قرار می‌دهد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه مسئولان دولتی به‌گونه‌ای اظهارنظر نکنند که این تلقی ایجاد شود که مجلس در بررسی لوایح کم کاری کرده است، ادامه داد: اینطور نیست که لوایح دولت در مجلس معطل مانده باشد.

 

سلیمی ادامه داد: بسیاری از 67 لایحه ارسالی از سوی دولت، قدیمی است و به مجلس دهم نیز ارسال شده بود و طبق آیین‌نامه داخلی پارلمان به دور یازدهم پارلمان منتقل شده است.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از لوایح ارسالی به هیئت رئیسه ماهیت معیشتی ندارند، بیان داشت: تشخیص اینکه چه لایحه‌ای در دستور کار جلسه علنی قرار بگیرد با مجلس و هیئت رئیسه آن  است.

 

منبع: تسنیم

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها