3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
مشکل تولید روغن در کشور حل شد/ 30 هزار تن برنج وارداتی به قیمت 18 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود
دبیر ستاد تنظیم بازار:

مشکل تولید روغن در کشور حل شد/ 30 هزار تن برنج وارداتی به قیمت 18 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود

عباس قبادی، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: در بحث روغن یک وقفه‌ای در تولید بوجود آمده که از هفته گذشته تقریباً با افزایش تولید و عرضه محصول به بازار در حال حل شدن است و تا پایان هفته درباره روغن خوراکی مشکلی نخواهیم داشت.

اعتمادآنلاین| عباس قبادی، دبیر ستاد تنظیم بازار در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران گفت: گفت: مصوب شد 30 هزار تن برنج وارداتی از محل ذخایر کشور در سطح استان‌ها با قیمت تحویل به فروشگاه‌ها 17 هزار تومان و برای مصرف کننده 18 هزار و 500 تومان توزیع شود.

 

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: در بحث برنج تزریق 30 هزار تن به بازار حتماً تأثیرگذار خواهد بود و استان‌ها می‌توانند نسبت به تحویل برنج اقدام کنند.

 

وی گفت:گزارش‌های مربوط به 100 قلم کالا در این نشست مطرح شد و نسبت به ماه گذشته غیر از یکی دو قلم کالا در اکثر کالا‌ها ثبات نسبی قیمت را در بازار شاهد هستیم.

 

قبادی همچنین افزود: بخشی از کالا‌های رسوبی هم در گمرک با تلاش‌هایی که انجام شد مصوب شد که از فردا با حداقل تشریفات ترخیص شوند.

 

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: این کالا‌ها شامل کالا‌های اساسی و واسطه‌ای است که ورود آن‌ها به بازار تأثیرگذار خواهد بود.

قبادی به موضوع روغن خوراکی در کشور هم اشاره کرد و افزود: در بحث روغن یک وقفه‌ای در تولید بوجود آمده که از هفته گذشته تقریباً با افزایش تولید و عرضه محصول به بازار در حال حل شدن است و تا پایان هفته درباره روغن خوراکی مشکلی نخواهیم داشت.

 

وی مشکل تحویل روغن خام به کارخانه‌ها را یکی از دلایل بوجود آمدن این مشکل دانست و گفت: این مشکل حل شده و تولید در حال انجام است.

 

قبادی به قیمت مرغ در بازار اشاره کرد و افزود: در بحث جوجه ریزی مشکلاتی وجود دارد و وقتی تولید کم باشد عرضه هم کم می‌شود.

 

دبیر ستاد تنظیم بازار تاکید کرد: قرار شده مشکل مرغداران حل شود و جوجه ریزی افزایش یابد و هر چه به انتهای سال برسیم تولید مرغ بیشتر خواهد شد.

 

وی گفت: همه دستگاه‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله تأمین ارز و تخصیص آن باید کمک کنند تا مشکلات به حداقل برسد، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت هم در زمینه نظارت فعال خواهند بود تا مشکلی در بازار نداشته باشیم.

 

دبیر ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت در مواد شوینده و محصولات لبنی را منتفی دانست و افزود:، چون صادارت محصولات لبنی بیشتر شده و قیمت شیرخام هم برای کارخانه‌ها افزایش یافته نوساناتی را در بازار شاهد بودیم، اما قیمت کالا‌هایی که مشمول قیمت گذاری بودند هیچ تغییری نداشته است.

 

 قبادی گفت: قرار است در روز‌های آینده در مورد موضوع لبنیات تصمیم گیری شود، اما هرگونه افزایش قیمت برای محصولات لبنی منتفی است و مورد تأیید نمی‌باشد.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها