5/10/2021
دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
من این انتخابات را بردم!
ترامپ:

من این انتخابات را بردم!

رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا که در انتخابات مقابل رقیب دموکراتش به زانو درآمد، در پیامی گفت که 71 میلیون رای قانونی به دست آورده است که «بیشترین مقدار برای یک رئیس‌جمهوری در حال کار است.»

اعتمادآنلاین| دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا در پیامی توییتری بعد از آنکه ادعا کرد «با اختلاف زیاد» پیروز انتخابات سوم نوامبر شده است، نوشت: به ناظران اجازه ندادند در اتاق‌های شمارش حاضر شوند.

 

او ادامه داد: من این انتخابات را بردم. من 71 میلیون رای قانونی به دست آوردم. اتفاق‌های بدی رخ داد که اجازه ندادند ناظران ما تماشا کنند. چنین اتفاقی هرگز قبلا رخ نداده بود. میلیون‌ها برگه رای پستی برای مردمی ارسال شده بود که هرگز چنین چیزی نخواسته بودند!

 

ترامپ تاکید کرد: من 71 میلیون رای قانونی به دست آوردم که بیشتری مقدار برای یک رئیس‌جمهوری در حال کار است.

 

انتخابات سوم نوامبر که شمارش آرای آن هنوز تکمیل نشده است، نشان می‌دهد که جو بایدن به 270 رای الکترال لازم برای رسیدن به ریاست جمهوری دست یافته است. ترامپ هم به رئیس‌جمهوری تک‌دوره آمریکا تبدیل شد.

 

شبکه اجتماعی توییتر روی این توییت‌های ترامپ برچسب زده و تاکید کرد که «این ادعا درباره تقلب در انتخابات به چالش کشیده شده است.»

 

براساس سیاست توییتر در مورد شخصیت‌های مردمی، دونالد ترامپ در صورت ادامه نقض قوانین این سیستم رسانه اجتماعی، احتمالا پس از ترک کاخ سفید از توییتر حذف می‌شود.

 

تیم انتخاباتی ترامپ تاکید دارد که از روز دوشنبه شکایت‌ها را دنبال می‌کند. شبکه خبری فاکس نیوز هم به نقل از منابع گزارش داد، ترامپ در صورتی حاضر به پذیرش پیروزی رقیب دموکراتش است که تمام چالش‌های حقوقی تیم او به جایی نرسند.

 

به گفته این منابع، ترامپ در صورتی که در مسیر حقوقی شکست خورده و راهی برای روی کار آمدن دوباره نیابد، «با روی خوش تصدیق» خواهد کرد.

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها