2/25/2021
پنج شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
دونالد ترامپ مدعی حذف 2.7 میلیون از آرا خود شد

دونالد ترامپ مدعی حذف 2.7 میلیون از آرا خود شد

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی آمار و ارقام جدیدی درباره آنچه به ادعای او «تقلب گسترده» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است، ارائه کرده است.

اعتمادآنلاین|  رئیس‌جمهور مستقر آمریکا مدعی شده 2.7 میلیون رأی قانونی او در سراسر آمریکا حذف شده‌اند.

 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در حساب کاربری‌اش در توئیتر آمار و ارقام جدیدی درباره آنچه به ادعای او «تقلب گسترده» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است ارائه کرده است.

 

ترامپ در توئیتی که همه حروف آن با حروف بزرگ نوشته شده‌اند مدعی شده شرکت «دامینیون سیستم» که یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه فروش سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مربوط به رأی‌دهی الکترونیکی است 2.7 میلیون رأی او را حذف کرده است.

 

او در توئیتر نوشت: «گزارش: [شرکت] دومینیون 2.7 میلیون از آرا ترامپ را در سراسر کشور حذف کرده است. تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد 22‍1000 رأی پنسیلوانیا از رئیس‌جمهور ترامپ به بایدن تغییر داده شده است. 941000 رأی ترامپ حذف شده است. ایالت‌هایی که از سامانه‌های شرکت دومینیون استفاده کرده‌اند 435 هزار رأی را از ترامپ به بایدن تغییر داده‌اند.»

 

شرکت توئیتر زیر این پیام ترامپ برچسبی را منتشر کرده و نوشته است: «این ادعا درباره تخلف انتخاباتی، مورد مناقشه است.»

 

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار شد. برآورد آسوشیتدپرس تا این لحظه حاکی است «جو بایدن» 290 رأی الکترال و ترامپ 217 رأی الکترال کسب کرده‌اند. 

 

برخی رسانه‌های دیگر مانند «سی‌ان‌ان» هنوز 11 رأی الکترال ایالت «آریزونا» را به بایدن اختصاص نداده‌اند و بر همین اساس آرای الکترال بایدن را 279 رأی اعلام کرده‌اند. 

 

آسوشیتدپرس هنوز برآورد نهایی خود از پیروز انتخابات در ایالت‌های «جورجیا» (16 رأی الکترال) و «کارولینای شمالی» (15 رأی الکترال) اعلام نکرده است.

 

در ایالت جورجیا براساس شمارش 99 درصد آرا، جو بایدن با 0.2 درصد اختلاف از ترامپ پیش افتاده است. در ایالت کارولینای شمالی با شمارش 99 درصد آرا ترامپ تقریباً 1.5 درصد از بایدن پیشی گرفته است.

 

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند 270 رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد. 

 

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح کرده است. دست‌کم 2 ایالت تا کنون شکایت‌های ستاد انتخاباتی ترامپ را رد کرده است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها