2/25/2021
پنج شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
نه آقای پومپئو؛ خبری از انتقال قدرت به دولت دوم ترامپ نخواهد بود
برنی سندرز:

نه آقای پومپئو؛ خبری از انتقال قدرت به دولت دوم ترامپ نخواهد بود

یک سناتور آمریکایی از ریاکاری وزیر خارجه کشورش درباره موعظه سایر کشورها در خصوص احترام به دموکراسی در بحبوحه بحران انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا انتقاد کرد.

اعتمادآنلاین| یک سناتور آمریکایی از ریاکاری وزیر خارجه کشورش درباره موعظه سایر کشورها در خصوص احترام به دموکراسی در بحبوحه بحران انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا انتقاد کرد.

 

«برنی سندرز»، نماینده دموکرات ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا از اظهارات «مایک پامپئو»، وزیر خارجه این کشور که گفته بود قدرت یکبار دیگر به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا منتقل خواهد شد انتقاد کرد.

 

برنی سندرز امروز پنجشنبه در واکنش به این اظهارات پامپئو در توئیتر نوشت: «نه، آقای پامپئو. خبری از انتقال قدرت به دولت دوم ترامپ نخواهد بود. این رقابت به پایان رسیده و جو بایدن رئیس‌جمهور بعدی ما خواهد بود. چطور می‌توانید سایر دولت‌ها را موعظه کنید به دموکراسی و اراده مردمشان احترام بگذارند وقتی خودتان نجابت انجام همین کار را ندارید؟»

 

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار شد. برآورد آسوشیتدپرس تا این لحظه حاکی است «جو بایدن» 290 رأی الکترال و ترامپ 217 رأی الکترال کسب کرده‌اند.

 

برخی رسانه‌های دیگر مانند «سی‌ان‌ان» هنوز 11 رأی الکترال ایالت «آریزونا» را به بایدن اختصاص نداده‌اند و بر همین اساس آرای الکترال بایدن را 279 رأی اعلام کرده‌اند.

 

آسوشیتدپرس هنوز برآورد نهایی خود از پیروز انتخابات در ایالت‌های «جورجیا» (16 رأی الکترال) و «کارولینای شمالی» (15 رأی الکترال) اعلام نکرده است.

 

در ایالت جورجیا براساس شمارش 99 درصد آرا، جو بایدن با 0.2 درصد اختلاف از ترامپ پیش افتاده است. در ایالت کارولینای شمالی با شمارش 99 درصد آرا ترامپ تقریباً 1.5 درصد از بایدن پیشی گرفته است.

 

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند 270 رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها